• facebook
 • rss
 • Sposób na młodego człowieka

  koma

  dodane 11.02.2014 23:28

  Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie św. Jana Bosko, tak jak każdy ośrodek salezjański na świecie, zorganizowało obchody święta swojego patrona.

  Formalnie w Głownie nie ma salezjanów, ale dzięki osobom świeckim zrzeszonym w Zabrzeźniańskim Stowarzyszeniu św. Jana Bosko przy parafii św. Maksymiliana salezjańskie zasady wychowawcze znalazły podatny grunt do rozwoju.

  Stowarzyszenia chce wychowywać dzieci i młodzież według salezjańskiego systemu poprzez: tworzenie wspólnoty wychowawców i wychowanków, różnorodną pomoc dla dzieci i młodzieży (materialną, duchową, naukową), organizowanie kolonii, zimowisk i wycieczek dla dzieci z rodzin ubogich, działalność świetlicową, sportową i turystyczną, kultywowanie wartości rodzinnych, patriotycznych, religijnych i kulturalnych, działalność grupy teatralnej "Il teatro giovanile".

  W niedzielę 9 lutego członkowie stowarzyszenia obchodzili święto swojego patrona, uczestnicząc w Mszy św. Sprawował ją ks. Marek Dzięgielewski SDB, salezjanin zaprzyjaźniony z głowieńską parafią. - Są tu salezjanie świeccy, którzy głoszą swoim życiem, sercem idee ks. Bosko, aby w ten sposób uszczęśliwiać młodego człowieka, że nie pozwoli mu się popełnić zła - mówił w homilii ks. Dzięgielewski.

  W czasie Mszy św. śpiewał Chór Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku pod kierownictwem ks. Kazimierza Dąbrowskiego. Po Eucharystii grupa chórzystów zaprezentowała kantatę o św. Janie Bosko, nagrodzoną rzęsistymi brawami. Nie zapomniano o przyjaciołach stowarzyszenia, którzy wspierają jego działalność duchowo i materialnie. Prezes Katarzyna Balcerska imiennie im podziękowała. Świętowanie zakończył poczęstunek. Gościny udzielił proboszcz ks. Tomasz Trzciński, a smaczne potrawy przygotowały panie ze stowarzyszenia.

  Zabrzeźniańskie Stowarzyszenie św. Jana Bosko powstało w marcu 2010 r. z inicjatywy Katarzyny Balcerskiej. Na stałe w kalendarz parafii wpisało się kilka przedsięwzięć stowarzyszenia, m.in. koncert kolęd, wieczór poezji i pieśni patriotycznej 11 listopada, Misterium Męki Pańskiej wystawiane w Wielkim Poście. W stowarzyszeniu działa 18 osób - wolontariuszy, którzy skupiają wokół siebie dzieci i młodzież. Na swoją działalność zdobywają pieniądze od sponsorów oraz z Urzędu Miasta w Głownie, składając wnioski w konkursach dla organizacji pozarządowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół