• facebook
 • rss
 • Anioły przy cierpiących

  mak

  dodane 12.02.2014 19:53

  Koło Caritas działające przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej zorganizowało dla chorych wyjątkowe spotkanie.

  Okazją był Światowy Dzień Chorego. We wtorek 11 lutego parafialny kościół zapełnił się osobami chorymi i cierpiącymi. - Na takie spotkanie zaproszeni są ci, którzy zmagają się z chorobą. Przychodzą tu, by spotkać się na Eucharystii z Jezusem, który uzdrawia, a także po to, żeby spotkać się z drugim człowiekiem, który pomaga wspólnie nieść cierpienie - mówi Anna Milczarek, opiekun parafialnego Caritas. Działalność koła nie ogranicza się tylko do parafii. Dlatego na spotkanie przybyły osoby z różnych stron miasta.

  Specjalnie dla chorych wystąpił Teatr "Maska", który tworzą uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Przedstawili pantomimę "Przemijanie". - Ukazaliśmy cztery okresy życia odpowiadające czterem porom roku - mówi Zofia Sowik, nauczyciel w ZSP. - To są dzieci chore na różnego rodzaju choroby. Przechodzą przez kolejne etapy leczenia, więc wiedzą, czym jest cierpienie. Dodatkowo rówieśnicy, którzy są psychicznie zdrowi, potrafią być dokuczliwi. Wtedy pojawia się płacz, są załamania, a my staramy się poprzez teatr wyrwać ich z negatywnego postrzegania siebie. Wtedy się dowartościowują i czują, że są potrzebni.

  Po spektaklu w intencji chorych odprawiono Mszę św. Koncelebrowali ją o. Łukasz Nowotczyński CP, pasjonista z sąsiedniej parafii, oraz proboszcz ks. Bogumił Karp. - Łączymy się z całym Kościołem, aby modlić się za chorych. Naszą modlitwą chcemy objąć również tych, którzy nie szczędzą im czasu i serca. Są jak dobre anioły przy ludziach, którzy cierpią - mówił do zebranych w kościele ks. Karp.

  Po homilii kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia chorych, a na koniec Mszy św. ks. Karp podchodził do osób w głębi świątyni i błogosławił je Najświętszym Sakramentem.

  Parafialna Caritas przygotowała również poczęstunek. Agapa dla niektórych z zaproszonych to jedyna okazja w roku, żeby przeżyć spotkanie w tak licznym gronie.

  Przed południem proboszczowie trzech rawskich parafii odprawili Mszę św. w miejscowym szpitalu oraz odwiedzili chorych na każdym z oddziałów. Także w pozostałych szpitalach diecezji łowickiej pojawili się kapłani. Sprawowali dla chorych Eucharystię i udzielali im indywidualnego błogosławieństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół