• facebook
 • rss
 • Wojewoda dziękuje

  aug

  dodane 14.02.2014 01:36

  Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach i jego dyrektor Dorota Pasik zostali odznaczeni medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

  Uroczystość odbyła się 13 lutego, a odznaczenia wręczyli wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i Andrzej Czerwiński, sekretarz wojewódzki Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

  Szkołę uhonorowano złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, a srebrnym - dyrektor placówki Dorotę Pasik. Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów od 5 lat opiekuje się obeliskiem poległych harcerzy i harcerek Szarych Szeregów Armii Krajowej, a także grobem Tadeusza Zawiei.

  - Chcę wam podziękować za to, co robicie - mówiła J. Chełmińska. - Niech te medale będą dowodem na to, że władze doceniają pracę nauczycieli, uczniów i rodziców, a także niech będą mobilizacją do dalszej pracy - zachęcała.

    Uroczystość uświetnił program artystyczny uczniów Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach
  Monika Augustyniak /GN
  Na uroczystość przybyli także członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów, którzy od lat współpracują z Gimnazjum nr 1 i twierdzą, że do szkoły przychodzą jak do swojego domu.

  Oprócz opieki nad grobami, gimnazjaliści i nauczyciele organizują także coroczne spotkania wigilijne z kombatantami i zloty przy ognisku na Grabskich Budach. We wrześniu w szkole powstała Izba Pamięci Szarych Szeregów, od wielu lat działają też drużyny harcerskie.

  - Bardzo się cieszę, że nasi nauczyciele zabierają nas na spotkania z ciekawymi ludźmi, organizują uroczystości patriotyczne i włączają nas w takie akcje. Dzięki temu uświadamiamy sobie, że kiedy jesteśmy Polakami i harcerzami, musimy dbać o pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny - mówi Natalia Wasilewska, uczennica i harcerka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół