• facebook
 • rss
 • Dyskusja z mieszkańcami

  mk, ac

  dodane 14.02.2014 23:16

  W sali Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie w czwartek 13 lutego odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w powiecie żyrardowskim.

  Hasłem przewodnim spotkania z mieszkańcami było: "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa". W debacie wzięli udział: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz, zastępca prezydenta Żyrardowa Grzegorz Obłękowski oraz komendant powiatowy policji w Żyrardowie mł. insp. Dariusz Sipak. W debacie uczestniczyli również mieszkańcy powiatu oraz zaproszeni goście - samorządowcy z powiatu żyrardowskiego. Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

  Debatę rozpoczął komendant Sipak. Po przywitaniu przybyłych uczestników jego zastępca mł. insp Arkadiusz Zgieb przedstawił prezentację na temat bezpieczeństwa w powiecie żyrardowskim z okresu kilku ostatnich lat. Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości rozpoczęła się dyskusja. Przybyli uczestnicy zgłaszali swoje uwagi i propozycje odnośnie poprawy bezpieczeństwa. M.in. poruszono temat łamania przepisów ruchu drogowego oraz zakłócania ładu i porządku przez kierujących na ul. Spokojnej w Żyrardowie. Mieszkańcy Żyrardowa wskazywali także miejsca, gdzie według nich powinny być częściej kierowane patrole policji.

  Wczorajsza debata to już kolejne tego typu spotkanie w powiecie żyrardowskim. Jego istotnym elementem było również rozliczenie się policji i władz samorządowych z realizacji wniosków przyjętych na debacie w listopadzie w 2012 roku

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół