• facebook
 • rss
 • Trzeźwe pląsy pod okiem szeryfa

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 16.02.2014 19:47

  W Skierniewicach zorganizowano pląsy dla piratów, wodzów indiańskich i księżniczek.

  Po uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, odprawionej 15 lutego w kościele na Widoku, rozpoczął się XI Bezalkoholowy Kostiumowy Bal Karnawałowy.

  Organizatorami imprezy byli Domowy Kościół i parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się w auli Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Wzięło w niej udział ponad 210 osób. Patronat nad balem objął prezydent Skierniewic Leszek Trębski. Wśród uczestników karnawałowej zabawy była wiceprezydent Skierniewic Beata Jabłońska wraz z mężem, diecezjalna para Katarzyna i Andrzej Kucharscy,  a także całe rodziny z terenu diecezji, które do białego rana pląsały na parkiecie. Po raz pierwszy bal był imprezą kostiumową. Na parkiecie obok piratów, królewskich rodzin, szeryfów bawili się żołnierze, strażacy, kucharze, wróżki a nawet hrabia Drakula.

  Podobnie jak w latach ubiegłych bal poprowadził wodzirej, który zachęcał przybyłych nie tylko do tańca, ale także do różnego rodzaju zabaw i konkursów. Jak podkreślali organizatorzy, bezalkoholowy bal to nie tylko okazja do dobrej zabawy i spotkań, ale także jeden ze sposobów dawania świadectwa, które ma pokazać, iż bez alkoholu można się świetnie bawić i następnego dnia wszystko pamiętać.

  Więcej o bezalkoholowych balach, jakie miały miejsce na terenie diecezji łowickiej, w nr 9  „Gościa Łowickiego”.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół