• facebook
 • rss
 • Chemiczna lokomotywa

  mak

  dodane 22.02.2014 12:24

  "Eksperymentarium" to nazwa pracowni nauk przyrodniczych, która służy uczniom z Łaguszewa.

  To kolejna pracownia w Łaguszewie w gminie Kocierzew Południowy, która powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu "Moja wymarzona ekopracownia". W poprzednim rozdaniu pieniędzy wsparto wyposażenie pracowni dla miejscowego gimnazjum. Teraz podobną salę stworzono w podstawówce. Korzystać z niej będą uczniowie dwóch szkół, gdyż wyposażono ją w stanowiska do przeprowadzania eksperymentów chemicznych.

  W czasie uroczystego otwarcia członkowie Koła Młodych Przyrodników dali pokaz doświadczeń "Chemia w kolorze". Opiekunem koła jest Aneta Papuga. – Do koła należą uczniowie VI klas. W podstawówce nie ma chemii, więc takie zajęcia pozwalają oswoić się dzieciom z tym, co je czeka w czasie nauki w gimnazjum – mówi pani Aneta.

  Chemiczna lokomotywa, lawa czy wulkan "wyczarowane" przez uczniów wywarły wrażenie na gościach, wśród których był zastępca prezesa zarządu funduszu Cezary Dzierżek i wójt Kocierzewa Południowego Grzegorz Stefański.

  Projekt łaguszewskiej pracowni został wysoko oceniony w konkursie. Spośród ponad 200 wniosków zajął 3. miejsce. Duża w tym zasługa dyrektora łaguszewskich szkół Marcina Kosowskiego i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Kocierzew Południowy, które prowadzi placówki i sfinansowało część wyposażenia pracowni.

  Jeszcze w lutym oficjalnie do użytku mają być oddane dwie kolejne ekopracownie w tej gminie – w Szkole Podstawowej w Gągolinie Południowym oraz w Zespole Szkół Publicznych w Kocierzewie Południowym. Ich powstanie dofinansował także WFOŚiGW w Łodzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół