• facebook
 • rss
 • Pierwszy w galaktyce

  aug

  dodane 08.03.2014 14:38

  "Ach, te baby, czym by bez nich był ten świat?" - śpiewano na Diecezjalnym Dniu Kobiet.

  Po wykładach, świadectwach i wielu mądrych słowach na temat kobiecości przyszedł czas na chwilę relaksu przy dobrej muzyce. Tę zapewnił zespół instrumentów dętych Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Skierniewicach, który grając znane, współczesne i pełne życia utwory rozbujał wypełnioną po brzegi salę i wywołał salwy braw wśród publiczności.

  Wielką radość wzbudził też chór szkolny i zespół wokalny Gimnazjum nr 3 pod kierunkiem Justyny Podkoń i Magdaleny Radek. Śpiewając znane piosenki o kobietach, młode dziewczęta przypomniały, jak często kobiecość staje się inspiracją dla poetów i twórców. Większość zebranych na sali pań śpiewała razem z nimi.

  Po koncertach panie zaproszone zostały do zgłoszenia tematów, nad którymi chciałyby się pochylić w przyszłości. Kreatywność, asertywność, różnice między kobietą a mężczyzną, mówienie prawdy, macierzyństwo jako kariera kobiety - te i inne zagadnienia okazały się najbardziej interesujące. Żeby nie czekać do kolejnego spotkania, Maria Rogaczewska zaprosiła kobiety obecne na sali do pracy w grupach. Nastąpiła burza mózgów, po której okazało się, że kilkuosobowe zespoły mogą pochwalić się  zarówno kreatywnością, jak i doskonałą współpracą.

  Część Diecezjalnego Dnia Kobiet odbywającą się w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach zakończyły odwiedziny bp. Andrzeja F. Dziuby, który wyraził ogromną wdzięczność dla organizatorów i przybyłych na tę niezwykłą uroczystość.

  Przy wyjściu każda pani otrzymała w prezencie tulipana, jako symbol piękna i młodości, świeczkę, jako znak pielęgnowania domowego ogniska będącego zadaniem kobiety, oraz "List Jana Pawła II do kobiet". - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego pierwszego w Polsce i galaktyce Diecezjalnego Dnia Kobiet! Wielkie dzięki - zakończyła Maria Rogaczewska.

  - Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej imprezy - mówi Roman Czyżewski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, który nie tylko udostępnił salę, ale też był ogromnym wsparciem dla organizatorów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół