• facebook
 • rss
 • Mądrzy i sprawni jak strażacy

  mm, nap

  dodane 17.03.2014 23:45

  W Mszczonowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma popularyzować przepisy i kształtować umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

  W powiatowym etapie w Mszczonowie uczestniczyła młodzież, która przeszła etapy gminne w swoich rodzimych jednostkach OSP lub szkołach. 18 młodych pasjonatów pożarnictwa, którzy przyjechali do Mszczonowa, aby walczyć o awans do etapu wojewódzkiego, wystartowało w trzech kategoriach wiekowych. Wśród uczniów szkół podstawowych  zwyciężył  Szymon Czarnecki z OSP Osuchów. W dogrywce uległ mu Mikołaj Pegza z SP Bartniki. Miejsce trzecie zajął Cezary Dębski z OSP Osuchów.  W gronie młodzieży gimnazjalnej triumfowała Patrycja Pietrzkowska z OSP Bartniki. Drugie miejsce zajęła Gabriela Żmuda z OSP Osuchów. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Koperski z OSP Mszczonów. W najstarszej kategorii wiekowej, obejmującej uczniów szkół ponadgimnazjalnych, najlepsze rezultaty uzyskała trójka młodych strażaków z gminy Mszczonów. Zwyciężył  Bartłomiej Legięcki z OSP Mszczonów. Tuż za nim uplasował się Kamil Dębski z OSP Osuchów, a trzeci był Arkadiusz Danielik z OSP Mszczonów.

  Nad prawidłowym przebiegiem  rywalizacji  czuwało jury złożone z utytułowanych i doświadczonych strażaków. Przewodniczącym składu sędziowskiego był mł. bryg. Piotr Grzelecki z PSP z Żyrardowa. W gronie  jurorskim znaleźli się też: prezes powiatowy OSP Andrzej Iwański, prezes gminny OSP Mszczonów Waldemar Suski, prezes OSP Mszczonów Janusz Legięcki oraz naczelnik gminny OSP Mszczonów  Mirosław Zielonka.

  Zwycięzcy poszczególnych kategorii wywalczyli awans do etapu wojewódzkiego konkursu, którego rozstrzygniecie nastąpi 26 kwietnia w Lucieniu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół