• facebook
 • rss
 • Paczki dla sąsiadów

  nap

  dodane 20.03.2014 10:29

  Szkoły i parafie z diecezji łowickiej przyłączyły się do akcji "Rodzina Rodzinie".

  Caritas Polska i Caritas Spes na Ukrainie zorganizowały akcję pomocy rodzinom ukraińskim. W latach 80. ub. w. polskie rodziny też dostawały paczki. Otrzymywaliśmy pomoc z Niemiec, Francji, Szwecji, Holandii, USA. Dziś w potrzebie są ukraińskie rodziny, zagrożone kryzysem ekonomicznym, czasem poszkodowane, niepewne jutra. Akcja realizowana jest dzięki Poczcie Polskiej, która - powołując akcję „Paczka na Ukrainę” - umożliwia bezpłatne przesyłanie ich do końca marca br.

  W przygotowanie paczek włączyli się m.in. wierni z parafii, Stowarzyszenie Seniorów oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach, którzy przez dwa dni znosili do szkoły makarony, ryż, słodycze, chemię i nowe ubrania, które w kilku paczkach zostaną wysłane na Ukrainę. Inicjatorem zorganizowania akcji w szkole był ks. Krzysztof Przybysz.

  – Kiedy usłyszeliśmy o akcji, natychmiast zdecydowaliśmy się do niej przyłączyć – mówi Małgorzata Kubiak, dyrektor szkoły. – Nie mamy wątpliwości, że tego typu inicjatywy uczą naszych uczniów wrażliwości, szacunku i otwartości na drugiego człowieka. Widząc zaangażowanie uczniów, którzy z radością przynosili do szkoły różne produkty, cieszymy się, że chętnie pomagają innym.

  Ofiarność dzieci i ich rodzin zaskoczyła ks. Krzysztofa. – Myślałem, że z tego, co zostanie przyniesione, uda się nam zrobić dwie, góra trzy paczki. Widząc ilość produktów, poprosiłem łowicką Caritas o kolejne adresy rodzin potrzebujących pomocy – mówi z nieskrywaną radością ks. Przybysz.

  Paczki dla potrzebujących rodzin przygotowują także uczniowie SP im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej i skierniewickiego „Klasyka”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół