• facebook
 • rss
 • Od dawna święty!

  Monika Augustyniak

  dodane 29.03.2014 17:49

  Uczestnicy IX Sympozjum Dar Życia wysłuchali wykładów o wszystkich odcieniach życia.

  A to dlatego, że prelekcje dotyczyły nie tylko dbałości o życie prenatalne, walki o zakazanie aborcji, ale pojawił się też temat życia naznaczonego cierpieniem, a w końcu umieraniem. O hospicjach dziecięcych, które pomagają godnie doczekać spotkania z Panem, w swoim wykładzie „Samotność nie jest dla dzieci” opowiadała Blanka Rogowska z Fundacji "Gajusz".

  Na zakończenie słuchacze zaproszeni zostali do wysłuchania wykładu „Jan Paweł II – dlaczego święty?”, wygłoszonego przez Pawła Zuchniewicza, pisarza i dziennikarza. Opowiadając o procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym papieża Polaka, prelegent mówił o fenomenie ojca świętego, a także o własnym doświadczeniu jego świętości. – Jan Paweł II był świadkiem niesamowicie wiernej miłości, a dziś właśnie takich świadków nam potrzeba. To święty, który tak się zakochał w Bogu, że chciał stać się taki, jak On – mówił pan Paweł.

  Wspomnienia o błogosławionym zostały wzbogacone programem artystycznym, podczas którego uczniowie z Gimnazjum nr 3 wystawili scenkę pt. „Rodzina w oczach młodzieży”, a młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II zaśpiewała piosenki „Santo” i „Nie bój się mówić kocham” Piotra Rubika. Podczas sympozjum można było porozmawiać przy stoiskach tematycznych takich, jak: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Różaniec Rodziców, Kręgi Domowego Kościoła, Fundacja PRO – Prawo do Życia, Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”. Dziękując organizatorom i przybyłym za współudział w IX Sympozjum Dar Życia, ks. Grzegorz Gołąb, główny organizator, zaprosił chętnych na jubileuszowe sympozjum, które odbędzie się 11 kwietnia 2015 r.

    Paweł Zuchniewicz, pisarz i dziennikarz, opowiadał o świętości Jana Pawła II
  Monika Augustyniak /GN
    Uczniowie Gimnazjum nr 3 uświetnili uroczystość swoim programem artystycznym
  Monika Augustyniak /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół