• facebook
 • rss
 • Ozdoby na zdrowie

  Monika Augustyniak

  dodane 02.04.2014 18:37

  W Starostwie Powiatowym w Skierniewicach zorganizowano charytatywny kiermasz dla Agnieszki Solińskiej.

  Do 4 kwietnia wszyscy, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia, mają okazję dołożyć swoje 3 grosze do drogiego leczenia Agnieszki Solińskiej, u której 6 lat temu wykryto idiopatyczne nadciśnienie płucne.

  Ta rzadka choroba, nieleczona, prowadzi do ciężkiej niewydolności serca, a w konsekwencji - do śmierci. Pani Agnieszka wpisana jest na listę oczekujących na przeszczep płuc, jednak do tego czasu musi przyjmować leki, z których jeden refundowany jest przez NFZ, a koszt drugiego wynosi 9 tys. zł miesięcznie.

  Ze względu na te wysokie sumy, pani Agnieszka i jej rodzina postanowili, że nie będą bezczynnie siedzieć i czekać na gwiazdkę z nieba, ale zrobią wszystko, by zebrać potrzebne pieniądze.

  - Od 1,5 miesiąca ja, moja rodzina i znajomi robiliśmy ozdoby wielkanocne, które teraz sprzedajemy w siedzibie starostwa - opowiada pani Agnieszka. - Ale nie tylko my dołożyliśmy starań, by na kiermaszu znalazło się jak najwięcej rękodzieła. W naszą akcję zaangażowali się uczniowie z podstawówki i gimnazjum z Puszczy Mariańskiej. Kiedy pojechałam odebrać zrobione przez nich gadżety, ledwo mieściły się do samochodu. Byłam zachwycona i wzruszona pomocą oraz zaangażowaniem młodzieży i nauczycieli.

  Organizacją kiermaszu zajęła się Marzena Lewandowska, kuzynka pani Agnieszki, a całość odbywa się pod szyldem Mariańskiego Ruchu Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych.

  Każdy, kto chciałby wesprzeć leczenie, może też przesłać pieniądze na specjalne konto lub przekazać 1 proc. podatku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół