• facebook
 • rss
 • Modlitwa za ojczyznę

  mak

  dodane 04.05.2014 23:56

  Nieodłącznym elementem obchodów narodowego święta w regionie były Msze św. sprawowane w intencji ojczyzny.

  Tak było w Łowiczu, gdzie 3 maja w bazylice katedralnej Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W obecności pocztów sztandarowych uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz służb mundurowych.

  W homilii ordynariusz łowicki nawiązał do przypadającej 3 maja uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. - Maryja broni polski naród w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie dzień Pański. Prosimy w dzisiejszej Mszy św., aby dzięki Jej wstawiennictwu u Boga - jako Matki i Królowej - religia w naszym kraju nieustannie cieszyła się wolnością, a ojczyzna rozwijała się w pokoju - mówił bp Dziuba.

  Po Mszy św. złożono kwiaty pod pomnikiem Synom Ziemi Łowickiej Bojownikom o Niepodległość oraz pomnikiem Jana Pawła II. Po raz kolejny podziękowano w ten sposób za kanonizację papieża Polaka.

  Również w Sochaczewie Mszę św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele parafii św. Wawrzyńca była połączona z dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. "Konstytucyjna majówka", którą zorganizowały władze miasta,  rozciągnięta była na kilka dni. Odbyły się prelekcje o Święcie Narodowym Trzeciego Maja oraz o godle państwowym. Dopisało też szczęście uczestnikom II Sochaczewskiego Majowego Rajdu Rowerowego. 1 maja było jeszcze ciepło i słonecznie, więc ok. 900 osób było zadowolonych z kilkudziesięciokilometrowej przejażdżki.

  W Kutnie parlamentarzyści i władze samorządowe uczestniczyli w Mszy św. w kościele św. Wawrzyńca. Po Eucharystii planowano pokaz krakowiaka i poloneza w wykonaniu dzieci. Jednak ze względu na padający deszcz nie doszedł do skutku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół