Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Poziom coraz wyższy

Muzeum w Łowiczu włączyło się w organizację ogólnopolskiego konkursu "Muzealne Spotkania z Fotografią".

Od kilku lat odbywa się on pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej RP.

Łowickie muzeum już po raz 7. zorganizowało etap pośredni. Patronat nad łowicką edycją objął starosta łowicki, a współorganizatorem konkursu był Urząd Miejski. Komisja oceniła 187 prac nadesłanych przez 56 uczestników. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wręczał je łowicki fotograf Jerzy Borecki. Jego zdaniem, z roku na rok poziom konkursu rośnie, a nadsyłane prace są coraz lepsze. 

W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął Franciszek Baranowski z SP 1 w Łowiczu. Jury doceniło jego zdjęcia "Wielki mały świat", "W warsztacie ceramicznym", "W archiwum artysty".
 
Wśród gimnazjalistów wygrała Małgorzata Kunicka z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. Nadesłała do konkursu zdjęcia "Mroczny świat", "Upiór w operze", "Trzej muszkieterowie". 
 
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce zajęła Michalina Czułek z ZSP nr 4 w Łowiczu za fotografię zatytułowaną "Młodość w dłoniach".
 
Nadesłane zdjęcia wezmą udział w międzynarodowej edycji konkursu w Koszalinie.Wyróżnione prace można oglądać w kruchcie kaplicy muzealnej oraz w galerii na internetowej stronie muzeum.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy