• facebook
 • rss
 • Gimnazjaliści deklamowali papieża

  mak

  dodane 21.05.2014 22:21

  W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rawie Mazowieckiej odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Karola Wojtyły.

  Przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była s. Wiesława Hyzińska, katechetka z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. Konkurs miał być wyrazem wdzięczności Bogu za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II. Motto stanowiły jego słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

  Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów z 12 gimnazjów. Zaprezentowali dwa utwory literackie Karola Wojtyły - jeden wiersz oraz fragment prozy bądź dramatu. Uczniów oceniało jury w składzie: przewodnicząca, metodyk ds. religii Agnieszka Szymańska, dziekan rawski ks. Bogumił Karp oraz polonista Wiesław Sroga.

  I miejsce zajęła Angelika Pająk z Publicznego Gimnazjum w Cielądzu, II - Martyna Dudek z Publicznego Gimnazjum w Głuchowie, a III - Klaudia Kuraś z Publicznego Gimnazjum w Cielądzu. Jury przyznało wyróżnienia. Otrzymali je: Adam Antkowiak z Gimnazjum nr 2 im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej, Zuzanna Nogańska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sadkowicach, Karol Sosiński z ZSO w Kurzeszynie oraz Hubert Przyłuski z ZPS w Rawie Mazowieckiej.

    Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i członkami jury
  Archiwum parafii Niepokalnego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół