• facebook
 • rss
 • Odważne świadectwo

  Marcin Kowalik

  dodane 02.06.2014 01:21

  Po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Łowicza.

  Wzięło w nim udział ok. 1500 osób, które wyruszyły po Mszy św. w kościele oo. pijarów na łowickie Błonia. Tam na dzieci i dorosłych czekały atrakcje.

  Kolorowy tłum, w którym maszerowały całe rodziny, zrobił wrażenie na obserwatorach. Zdarzało się, że w drodze przyłączały się kolejne osoby. Ostatnie kilkaset metrów pochód prowadzili motocykliści z Łowickiego Klubu Motocyklowego. Owocem wielomiesięcznych przygotowań było prawdziwe święto rodziny.

  Na scenie muszli koncertowej w krótkich programach artystycznych pokaz swoich umiejętności wokalnych i tanecznych dały dzieci ze wszystkich przedszkoli biorących udział w marszu. W występach brali udział również rodzice. Efektem była wspólnie zaśpiewana piosenka "Rodzina zawsze razem się trzyma".

  Łowicz 01.06.2014, Muszla koncertowa - Marsz dla Życia i Rodziny
  Gość Łowicki

  Publiczność do zabawy zachęcał wodzirej, a do refleksji nad swoim życiem - Renata i Grzegorz Brykowie z Domowego Kościoła. - Jeszcze kilka miesięcy temu, gdyby poproszono nas o to świadectwo, pewnie nie mielibyśmy odwagi mówić. Ale wydarzyło się tyle, że ten świat wydaje się pędzić nie w tę stronę, w którą byśmy chcieli. Zagraża to temu, co chcielibyśmy przekazać swoim dzieciom. Mówimy głośne: "Nie!" temu co, chce odebrać tożsamość rodzinie - mówiła pani Renata.

  - Przede wszystkim rodzinę tworzą mąż i żona - mężczyzna i kobieta. A nie inaczej, jak się nam na siłę próbuje wpajać - dodał pan Grzegorz, który nie omieszkał podziękować żonie za trud w wychowaniu dzieci i cierpliwość w stosunku do niego. Tego dnia państwo Brykowie obchodzili 18. rocznicę ślubu.

  Niedzielny marsz zakończył się piknikiem rodzinnym. Nie zabrakło smacznego jedzenia. Miejscowe bractwo rycerskie zabawiało najmłodszych, podobnie "dziesiątacy", czyli ubrani w wojskowe mundury członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza. Swój udział w festynie mieli strażacy, koła gospodyń wiejskich i Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Były konkursy, zawody sprawnościowe oraz koncerty. Wystąpili Rymcerze, czyli raperzy DJ Yonas i Bęsiu, którzy przez chrześcijańskie wartości w swoim hip-hopie wskazują młodym drogę do lep­szego życia. Na scenie zagrała również Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Sonus pod batutą Michała Janochy.

  Pomysł zorganizowania marszu wypłynął ze środowiska pijarskiego. W jego przygotowanie zaangażowały się: Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu, Urząd Miasta w Łowiczu, Biblioteka Miejska w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Łowicki Ośrodek Kultury, Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament, grupy Odnowy w Duchu Świętym, Domowy Kościół Diecezji Łowickiej, szkoły i pozostałe przedszkola oraz parafie łowickie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół