• facebook
 • rss
 • Poczwórna dawka emocji

  mk /ECA

  dodane 03.06.2014 10:18

  Pianistka Karolina Nadolska i aktor Adam Ferency wystąpili w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

  Wyprzedana do ostatniego miejsca sala koncertowa sannickiego pałacu przeżyła poczwórną dawkę emocji, bo wzięła także udział w otwarciu dwóch wystaw i połączonej z występem promocji książki Ewy Sławińskiej-Dahlig.

  Największym wydarzeniem niedzieli był ekspresyjny występ utalentowanej pianistki. Kontrastował z nią Adam Ferency, który spokojnym, stonowanym głosem odczytał fragmenty listów Fryderyka Chopina do Adolphe’a Gutmanna, ulubionego ucznia kompozytora.

  A. Gutmannowi poświęciła swoje najnowsze wydawnictwo Ewa Sławińska-Dahlig, która - mimo młodego wieku - już jest jednym z czołowych polskich muzykologów zajmujących się tematyką chopinowską. W prezentacji książki i zarazem relacji pomiędzy Chopinem a Gutmannem wziął również udział prof. Zbigniew Skowron z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Z kolei dla A. Ferencego przyjazd do Sannik miał szczególny charakter. Żona aktora jest wnuczką Antoniny i Stefana Dziewulskich, ostatnich prywatnych właścicieli pałacu.

    W otoczeniu zieleni sannickiego pałacu można zwiedzać wystawę "Śladami Chopina"
  Archiuwm ECA w Sannikach
  Na deser odbyły się wernisaże dwóch wystaw. Pierwsza z nich prezentuje obrazy Zofii Samusik-Zaremby, znanej płockiej artystki, która przywiozła ze sobą prace inspirowane twórczością Cypriana Kamila Norwida. Będzie ona czynna do 6 czerwca.

  Otwarcie drugiej miało miejsce przed frontem budynku, a to w związku z instalacją zewnętrznego systemu wystawienniczego. Czyni to ekspozycję "Śladami Chopina" ogólnodostępną dla publiczności codziennie między 8.00 a 20.00. Prezentuje ona 17 wykonanych w kolorach sepii zdjęć obiektów, w których bywał, gościł Fryderyk Chopin na trasie swoich licznych podróży po ziemiach polskich. Tę wystawę można oglądać do końca czerwca.  

  Już w najbliższą niedzielę 8 czerwca o godz. 17 w muszli koncertowej Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbędzie się koncert poświęcony twórczości Anny German. Występ inauguruje minicykl artystyczny, a jego następne dwie odsłony będą prezentować najważniejsze utwory Czesława Niemena i Franka Sinatry.

  W repertuarze A. German zaprezentuje się wokalistka Marzena Michalczyk, której będzie akompaniował Marcin Kurcz. W rolę konferansjera wcieli się Przemysław Noga. Nie zabraknie największych przebojów artystki, jak "Tańczące Eurydyki" czy "Człowieczy los".

  Wstęp na koncert jest darmowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół