• facebook
 • rss
 • Papież w oknie kościoła

  wb

  dodane 22.06.2014 01:00

  Podczas Dnia Wdzięczności do kościoła w Trębkach zawitali św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna i Matka Boża.

  W parafii pw. św. Stanisława Kostki w Trębkach 16 czerwca została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba, który poświęcił także nową dzwonnicę i dzwony będące darem parafian. Biskup ordynariusz i przybyli na uroczystość kapłani z okolicznych parafii obejrzeli także przygotowane przez dzieci i młodzież przedstawienie, podczas którego w oknie papieskim pojawiał się Jan Paweł II, a przy ołtarzu – św. Faustyna i Matka Boża. Mali artyści przypomnieli także fragmenty homilii Jana Pawła II, jego ulubione pieśni, a także słowa Pana Jezusa wypowiedziane do s. Faustyny. Podczas przedstawienia swój „Magnificat” wyrecytowała także Matka Boża.

  – Bardzo wzruszyłam się kiedy w oknie naszej świątyni zobaczyłam chłopca grającego Jana Pawła II – mówi pani Joanna, parafianka. – Łez nie udało mi się ukryć podczas śpiewu Barki. Papież jest dla mnie bardzo ważna osobą. Każde jego wspomnienie pomaga mi pokonywać trudności i chorobę. Cieszę się, że w naszej parafii razem z naszym biskupem mogliśmy dziękować Bogu za wyniesienie na ołtarze ojca świętego – dodaje pani Joanna.

  Słów wdzięczności za obecność i troskę o kościół nie szczędził zebranym także ordynariusz, który szczególne gratulacje i podziękowania złożył ks. proboszczowi Ryszardowi Szmołdzie. Proboszcz po 21 latach pracy w parafii odchodzi na zasłużoną emeryturę. Biskup wyraził nadzieję, że kapłan, który zawsze był zatroskany o kościół i parafian nadal będzie swoim przykładem, pobożnością i gorliwością służył wiernym i młodszym kolegom kapłanom. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół