• facebook
 • rss
 • Zmiany u pasjonistów

  mak

  dodane 08.07.2014 15:15

  O. Jan Koziatek CP zakończył kadencję przeora klasztoru w Rawie Mazowieckiej. Jego następcą będzie o. Łukasz Nawotczyński CP.

  Po upływie trzeciej kadencji - zgodnie z zasadami zakonu pasjonistów - o. Jan Koziatek CP przestał pełnić posługę przeora klasztoru w Rawie Mazowieckiej. Przez 12 lat pobytu w mieście zaskarbił sobie wielką życzliwość i uznanie mieszkańców, czego dowodem było nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rawa Mazowiecka przed trzema laty.

  O. Koziatek równie ciepło wypowiada się rawianach. - Dla nas pasjonistów mieszkańcy zawsze byli życzliwi. To odczuwało się nie tylko w kościele, ale i wychodząc na miasto. Na ulicy często z nami rozmawiano. Cieszę się, że przez 12 lat udało się nam wspólnie wiele rzeczy zrobić. Mam na myśli nie tylko rzeczy materialne, jak remont kościoła, ale przede wszystkim relacje duchowe. Najmilej wspominam, jak młody mężczyzna podszedł do mnie i powiedział: "Dziękuję, bo ojciec był dla mnie, jak drugi tata" - mówi o. Jan.

  Na niedzielnej Mszy św. o 10.00 w "małym kościółku", czyli kościele oo. pasjonistów, pojawił się tłum rawian, wśród nich Skauci Europy. Przy dźwiękach miejscowej orkiestry OSP żegnano lubianego zakonnika, który niebawem opuści Rawę Mazowiecką i przejdzie do placówki pasjonistów w Przasnyszu.

  Nie zabrakło chwil wzruszenia. Eucharystia miała dodatkowy symboliczny wymiar. Przewodniczył jej o. Koziatek, a koncelebrował o. Łukasz Nawotczyński CP, nowy przeor rawskiego klasztoru.

  O tym, jak o. Koziatek wspomina pobyt w Rawie Mazowieckiej i o nowym przełożonym klasztoru, czytajcie w numerze 29. w papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 13 lipca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół