• facebook
 • rss
 • Z Błyskiem i Prewencjuszem

  mak

  dodane 25.07.2014 12:50

  W czwartek 24 lipca policjanci w całym kraju obchodzili swoje święto. W Łęczycy obchody były szczególnie uroczyste.

  Rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą upamiętniającą pomordowanych przez NKWD w Katyniu komendantów łęczyckiej komendy oraz grobie pierwszego komendanta powiatowego Policji Państwowej w Łęczycy Jana Kierońskiego. Uczynili to obecni komendanci - insp. Paweł Karolak oraz jego zastępca podinsp. Tomasz Olczyk.

  O 10.00 w kościele parafii św. Andrzeja sprawowano Mszę św. w intencji policjantów i ich rodzin. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Wasiak, kapelan policjantów powiatu łęczyckiego, a koncelebrowali łęczyccy proboszczowie - ks. Sławomir Sobierajski i o. Leszek Walkiewicz.

  Po Eucharystii na pl. Kościuszki odbył się uroczysty apel. Po wciągnięciu flagi na maszt oraz odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę OSP ze Świnic Warckich komendant Karolak wręczył policjantom odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Szef łęczyckiej komendy wręczył również puchary i dyplomy dla zwycięzców w imprezach towarzyszących policyjnemu świętu - zawodach strzeleckich i dwuboju siłowym. Wśród samorządowców najlepszym strzelcem okazał się starosta łęczycki Wojciech Zdziarski.

  Podczas uroczystości komendant podpisał dwa porozumienia. Pierwsze ze starostą Zdziarskim o przekazaniu sprzętu elektronicznego, który od dziś będzie służył policjantom w codziennej pracy. Drugie - z dyrektorem Muzeum w Łęczycy o przekazaniu trzech karabinów  z okresu I wojny światowej, odnalezionych w zeszłym roku w kościele mariawickim w Nowej Sobótce.

  Po uroczystym apelu odbył się pokaz Zespołu Minersko-Pirotechnicznego z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi. Z pomocą robota pirotechnicy zneutralizowali atrapę ładunku wybuchowego. Można było również zajrzeć do środka radiowozu i innych policyjnych pojazdów. Pojawili się nawet policjanci na koniach. Najmłodsi chętnie fotografowali się z Komisarzem Błyskiem i Kotem Prewencjuszem, chodzącymi policyjnymi maskotkami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół