• facebook
 • rss
 • Odpust z rozmachem

  mk

  dodane 17.08.2014 23:43

  Impreza organizowana przez parafię św. Mikołaja w Bąkowie Górnym od lat przyciąga tłum spragnionych rozrywki.

  Festyn rodzinny odbył się po raz 12. Jak co roku, towarzyszył odpustowi parafialnemu w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Wymiar duchowy święta podkreślała obecność relikwii św. Jana Pawła II.

  Z postacią polskiego papieża były związane również konkursy w "wiosce dziecięcej", która jest nieodłącznym elementem festynu. "Nasz przyjaciel Jan Paweł II, którego znamy i kochamy" - pod tym hasłem odbył się konkurs plastyczny i quiz papieski. Poza tym najmłodsi mogli pokazać swój talent wokalny. Dla nich udostępniona była scena z nagłośnieniem. Oblegane było wesołe miasteczko. Na torze przeszkód rywalizowano w wyścigu "arbuzojadów". Ta konkurencja wzbudziła zainteresowanie także starszych. Niektórzy dali się namówić na sprint slalomem i szybkie zjedzenie kawałka arbuza.

  Już po pierwszej Mszy św. o 9.00 czynne były stoiska z jedzeniem i napojami. Ustawiła się także długa kolejka po cegiełki. Dla nabywców czekały upominki. Każda spośród 4 tys. cegiełek przy odrobinie szczęścia mogła przynieść dodatkową nagrodę. Pod koniec festynu odbyło się losowanie. Dwie najbardziej pożądane nagrody, czyli telewizor i cielak, trafiły do mieszkańców Bąkowa Dolnego. Losującym był proboszcz ks. Jerzy Swędrowski. To dzięki niemu i zgranej grupie parafian udało się zorganizować imprezę z rozmachem.

  Po Sumie odpustowej, którą odprawił o. dr Marek Skowroński OFMCap, kapucyński kaznodzieja, na scenie nieopodal kościoła prezentowały się zespoły muzyczne i taneczne: Orkiestra Dęta „Ad Astra”, Zespół Pieśni i Tańca „Poltex”, sekcja wokalna MDK w Kutnie oraz Zespół Wokalny Seniorów "Wrzos". Na zakończenie festynu dobrą zabawę zapewnił zespół Brooklyn ze Skierniewic, wykonując znane przeboje polskie i zagraniczne.

  Oko - nie tylko panów - przyciągał prototyp nowej syrenki. Ta polska marka została niedawno reaktywowana przez zakłady AMZ w Kutnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zawody sportowo-rekreacyjne.

  W biegu, w kategorii 4–6 lat zwyciężyli Julia Witczak z Bąkowa Górnego wśród dziewcząt i Wiktor Kowalski z Dębowej Góry wśród chłopców.

  W kategorii uczniów klas I–II – Oliwia Stańczyk z Zakrzewa i Eryk Nasalski z Bogorii Pofolwarcznej.

  W kategorii uczniów klas III–IV – Aleksandra Dałek z Bąkowa Dolnego i Miłosz Myszkowski z Kutna.

  W kategorii uczniów klas V–VI – Amelia Wiechno z Bogorii Górnej i Marcel Myszkowski z Dębowej Góry.

  W kategorii uczniów gimnazjum – Sylwia Masłowska z Wierznowic i Piotr Sieczkowski z Rząśna.

  Wśród dorosłych najszybszą kobietą okazała się Izabela Grabik z Wilkęs, a wśród mężczyzn – Marcin Wacławiak z Woli Gosławskiej.

  Łącznie w biegach wzięło udział 41 osób.

  W turnieju siatkówki rywalizowało 6 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, gra toczyła się na dwóch boiskach. Zwyciężyła drużyna LKS Retki, pokonując w finale UKS Bzurę Sobotę. III miejsce wywalczył zespół Justyna Team.

  W Turnieju Rodzin zwyciężyła rodzina Pabinów z Krzyżanówka. Dla uczestników zmagań rodzinnych nagrodami był sprzęt AGD.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół