• facebook
 • rss
 • Rewizyta ministra

  Monika Augustyniak

  dodane 25.08.2014 00:48

  W niedzielne przedpołudnie kilkanaście mam wypiło kawę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ministrem pracy i polityki społecznej.

  Organizatorami spotkania w skierniewickim centrum konferencyjno-rozrywkowym „Maraton” byli Klub Mam oraz Stowarzyszenie „Razem dla Skierniewic”. W maju br. „klubowiczki” udały się do Warszawy, by rozmawiać z ministrem W. Kosiniakiem-Kamyszem o polityce prorodzinnej w Skierniewicach. Tym razem szef resortu złożył zaprzyjaźnionym mamom rewizytę. Tematami wiodącymi na spotkaniu były trudna sytuacja skierniewickich mam powracających na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem, a także wizja utraty pracy przez skierniewiczan codziennie dojeżdżających do Warszawy i Łodzi, korzystających z usług PKP.

  Jedną z pilniejszych kwestii była sprawa budowy (i dofinansowania) żłobka miejskiego dla ok. 100 dzieci. – W skierniewickiej placówce rokrocznie brakuje kilkudziesięciu lub kilkuset miejsc dla dzieci, a to w znaczny sposób utrudnia mamom powrót do pracy – tłumaczy Monika Bursztynowicz, prezes Klubu Mam. – W przyszłym roku będzie można uzyskać nawet 80 proc. dofinansowania na budowę żłobka wraz z przychodnią zdrowia. Chciałybyśmy, by w miejskim budżecie znalazło się te 20 proc. wkładu własnego. Taki żłobek wielu z nas umożliwiłby podjęcie decyzji o powrocie na rynek pracy – dodaje.

    Na spotkanie przybyło kilkanaście rodzin ze swoimi pociechami
  Monika Augustyniak /Foto Gość
  – Serdecznie dziękuję za waszą działalność, za społeczeństwo aktywne i świadome, ale też wymagające. Wasze pomysły motywują mnie do pracy – mówił W. Kosiniak-Kamysz. Na spotkaniu głos zabrali także Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, i Krzysztof Jażdżyk, skierniewicki radny.

  Klub Mam, funkcjonujący od stycznia br., ma już na swoim koncie organizację kilku masowych imprez, współpracę z Radą Miasta przy tworzeniu przewijaków w miejscach publicznych, projektowanie zmodernizowanego odcinka położniczego oraz utworzenie bezpłatnej szkoły rodzenia w skierniewickim szpitalu. Aktualnie „klubowiczki” biorą udział w konkursie „Łódzkie ma pomysł” i serdecznie zachęcają do oddawania głosów na stronie www.lodzkiemapomysl.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół