• facebook
 • rss
 • Zabawa z nowym proboszczem

  mak

  dodane 30.08.2014 13:04

  W niedzielę w Pilawicach odbędą się dożynki gminno-parafialne połączone z festynem rodzinnym.

  To już 9. festyn organizowany przez parafię Matki Bożej Miłosierdzia. Zainicjował go przed laty ks. Jacek Kijewski, ówczesny proboszcz. Początki były skromne, ale z roku na rok impreza rozrastała się. Jego następca ks. Rajmund Rzepkowski wspólnie z parafianami doceniał rolę imprezy, która jednoczyła parafialną społeczność. Po zmianach personalnych w diecezji, parafią w Pilawicach zarządza ks. Marcin Rutkowski i zdecydował się podtrzymać tradycję organizowania festynu.

  W niedzielę 31 sierpnia o 11.30 odprawiona zostanie Msza św. dożynkowa. Po niej na placu przy kościele rozpocznie się impreza, która potraw aż do wieczora. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć będą atrakcje dla najmłodszych m.in. zjeżdżalnie i przejazd wozem strażackim oraz występy na scenie. Na pierwszy ogień zaprezentuje się zespół "Pilawickie Jarzębiny" złożony z parafianek, które potrafią swoim śpiewem rozśmieszyć publiczność. Będzie również "Cegeliada". Każdy kto zakupi cegiełkę otrzyma upominek i weźmie udział w losowaniu cennych nagród.

  Program festynu:

  13:30 – Występ zespołu "PILAWICKIE JARZĘBINY"

  14:00 – Występ młodzieży z parafii

  14:30 – Teatr młodych

  15:00 – Koncert zespołu "BOŻA NUTA" z Brańszczyka

  16:15 – Koncert zespołu "FUSION"

  17:15 – Koncert SŁAWKA LISOWSKIEGO

  18:30 – Dyskoteka (Dj Czarny & Dj Koperek)

  Dojazd do Pilawic: z DK92 w Chrzczanach (10 km za Sochaczewem w stronę Warszawy) skręcić na Szczytno. Po ok. 2,5 km jazdy po prawej stronie ukaże się kościół.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół