• facebook
 • rss
 • Rozpoczęcie z gestem

  mk, ps

  dodane 02.09.2014 10:04

  Inauguracja nowego roku szkolnego w szkole na łowickim Blichu była dla części uczniów długo oczekiwanym momentem... otrzymania świadectwa.

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbyły się w poniedziałek 1 września dwie uroczystości - inauguracja roku szkolnego 2014/2015 oraz zakończenie roku szkolnego dla klas odbywających wakacyjną praktykę zawodową.

  Część oficjalna rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Dyrektor blichowskiej szkoły Maria Laska u progu nowego roku szkolnego życzyła wszystkim m.in. cierpliwości, samozaparcia, pogody ducha oraz owocnej pracy. Po jej wystąpieniu Zespół Pieśni i Tańca "Blichowiacy" przedstawił krótki, ale bardzo wzruszający montaż słowno-muzyczny dotyczący 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odczytano Apel Poległych. Wymownym gestem sprzeciwu wobec wojny było wykonanie jednego utworu na znak solidarności z Ukrainą, w której toczą się walki i są zabijani ludzie. Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą upamiętniają zmarłych i poległych nauczycieli w czasie II wojny światowej.

  Potem nastąpił moment, na który czekali uczniowie odbywający praktykę wakacyjną. Dopiero teraz nadszedł dla nich koniec roku szkolnego 2013/2014. Z tej okazji najlepsi z nich otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe i dyplomy.

  Na zakończenie uroczystości "Blichowiacy" zatańczyli poloneza, który przygotowali pod okiem choreografa Marcina Klimczaka i kierownika zespołu Jana Dutkiewicza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół