• facebook
 • rss
 • Bądźcie mądrzy i odpowiedzialni!

  nap

  dodane 03.09.2014 13:34

  W Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach w uroczystej inauguracji uczestniczył ordynariusz łowicki.

  Uroczystej inauguracji roku 2014/2015, która rozpoczęła się od Mszy świętej koncelebrowanej, przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Razem z biskupem Eucharystię w kościele NSPJ na Widoku sprawowali dyrektor „Klasyka” ks. Piotr Karpiński i ks. Jarosław Łękarski. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał chór szkolny, prowadzony przez Mariannę Rzeszotarską.

  Biskup Dziuba u progu nowego roku szkolnego podkreślał  wartość wiary. Wartość poznania Jezusa. - Chcemy, aby był to rok Chrystusowy, pełen Jezusowej mądrości - mówił podczas Eucharystii. Wyjaśniając, czym jest mądrość, kaznodzieja wskazał na przykazania, które są wielkim darem, świadczącym o miłości Boga dla człowieka. - Przykazaniami można ustrzec się przed złem. One pozwalają człowiekowi na pewien spokój życia. Dają komfort. Czy nie jest znakiem miłości słowo „nie zabijaj”, czy to nie jest piękny dar? Czy nie jest darem miłości „nie kradnij”, „nie kłam”? A czyż nie jest darem miłości najsłynniejsze przykazanie „kochaj Boga i bliźniego”? To jest owa Jezusowa mądrość. To jest owa perspektywa przyjęcia Jezusowej prawdy umysłem, sercem i wolą - mówił biskup.

  W dalszych słowach homilii apelował do uczniów, by tak, jak mówił ich patron, odważyli się być mądrymi. - Bądźcie mądrymi mądrością Jezusową, tą, która 2000 lat kształtuje ludzką cywilizację, która wpływa na postawę ludzkich serc i buduje wzajemne relacje. Traktujcie szkołę jako wasze wspólne dobro, za które, począwszy od księdza dyrektora aż do najmłodszych uczniów, jesteście odpowiedzialni - zachęcał.

  Po Mszy św. nastąpiło spotkanie biskupa z uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej, a później gimnazjum i liceum.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół