• facebook
 • rss
 • Na ramionach Świętej Rodziny

  Monika Augustyniak

  dodane 06.09.2014 22:20

  Bp Andrzej F. Dziuba poświęcił diecezjalne przedszkole w Skierniewicach.

  Na uroczystość, która odbyła się 6 września, przybyło wielu gości. Oprócz skierniewickich księży dziekanów Jacka Berezińskiego i Grzegorza Gołębia, diecezjalnych ekonomów ks. Adama Matysiaka i ks. Łukasza Antczaka, dyrektora skierniewickiego "Klasyka" ks. Piotra Karpińkiego na Mszę św. przybyły także przedstawicielki zgromadzeń zakonnych ze Skierniewic, Łowicza oraz innych miast, w których posługują siostry Świętej Rodziny z Bordeaux (siostry prowadzące przedszkole). Byli także prezydent miasta Skierniewice Leszek Trębski, przedstawiciele ratusza, kuratorium oświaty w Łodzi, straży pożarnej oraz pobliskich szkół i przedszkoli.

  Oczywiście, nie zabrakło najważniejszych gości – małych dzieci, które od 1 września uczęszczają na zajęcia przedszkolne. Obecnie siostry i świeckie nauczycielki mają pod swoją opieką 27 malców w wieku 2,5-4 lat.

  – Trudno wyobrazić sobie rozwój ludzkości i człowieka bez prawdy, którą niesie w sobie rodzina. Dlatego cieszymy się, że w Skierniewicach siostry chcą uczyć rodzinności i powiedzieć, że to prawda bliska Kościołowi. Że będą budować swoje dzieło na fundamencie Jezusa, Maryi i św. Józefa – mówił podczas homilii ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba

  Po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem biskupa łowickiego, poświęceniu pomieszczeń przedszkolnych i miłych przemówieniach i podziękowaniach goście udali się na poczęstunek przygotowany przez gospodarza miejsca, proboszcza skierniewickiej parafii pw. Niepokalanego Serca NMP ks. Rafał Babickiego, siostry Świętej Rodziny oraz zaangażowanych od pierwszych dni rodziców. – To, że przedszkole, w którym pielęgnowane są wartości chrześcijańskie, powstało właśnie w roku, kiedy mój najstarszy syn osiągnął wiek przedszkolny, uważam za łaskę Bożą – mówi Agnieszka Marat, mama Franka. – Po pierwszym tygodniu Franio czuje się coraz lepiej w grupie, a ja ze spokojem zostawiam dziecko pod dobrą opieką – dodaje.

  W najbliższym czasie siostry mają w planach zorganizowanie cyklicznych spotkań formacyjno-integracyjnych dla rodziców i dzieci, są też otwarte na potrzeby i propozycje opiekunów.

  Więcej o nowym przedszkolu w 38. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół