• facebook
 • rss
 • Miasto, w którym zakwitły ulice

  Nap

  dodane 21.09.2014 08:33

  Od barwnej parady, która przeszła ulicami Skierniewic rozpoczęło się Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

  Jednym z najważniejszych i najbardziej widowiskowych elementów 37. edycji jest barwna parada otwierająca święto. Tradycyjnie już wzięli w niej udział posłowie, samorządowcy, uczniowie skierniewickich szkół, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, klubów sportowych oraz sąsiednich gmin.

  Jak zwykle paradę otwierał przystrojony kwiatami, owocami i warzywami melex Instytutu Ogrodnictwa, jednego z głównych organizatorów święta.

  W paradzie wzięli udział także kierowcy rajdowi oraz motocykliści m.in. ze Skierniewickiego Stowarzyszenia Motocyklowego "Żelazny Orzeł".

  Podobnie jak w latach ubiegłych największą pomysłowością strojów wykazały się uczestniczące w paradzie szkoły. Ponieważ hasłem tegorocznego przemarszu było "Mój ogród", w oczach mieniło się od różnokolorowych kwiatów, wozów pełnych warzyw, ogrodników, a nawet strachów na wróble.

  Wszyscy oni w barwnych strojach, przeszli ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską na Rynek, gdzie były oficjalne przemówienia, prezentacje wszystkich grup. Po uroczystym otwarciu imprezy w niebo wystrzeliły dziesiątki tysięcy kolorowych, bibułkowych kwiatków.

  Podczas dwudniowej imprezy, którą odwiedza co rok ponad. 20 tys. widzów można  zapoznać się z dorobkiem naukowym znanego na całym świecie skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa oraz skorzystać z szerokiej oferty programowej święta: licznych wystaw, fachowego poradnictwa oraz imprez kulturalnych i sportowych.

  Święto to także wybory „Kwiatu Skierniewic”, czyli najpiękniejszej dziewczyny regionu, degustacja lokalnych specjałów „Skierlotki” i „Jabłonnika na mięcie” oraz koncerty największych gwiazd sceny muzycznej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół