• facebook
 • rss
 • Kanapki pani dyrektor

  Marcin Kowalik

  dodane 12.10.2014 15:54

  W Nowym Mieście nad Pilicą odbyła się Oaza Modlitwy Dzieci Bożych.

  Uczestniczyło w niej 130 dzieci i animatorów z diecezji łowickiej. Część z nich już po raz drugi.

  - Bardzo mi się tu podoba. Były tańce i zabawy oraz dobre jedzenie. Pani dyrektor robi pyszne kanapki - mówi Paweł Stefaniak. Chodzi do III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Zarządza nią Janina Wyszkowska. Udostępniła dzieciom cały budynek, a także boiska i szkolną stołówkę. Pomagała również w kuchni w przygotowaniu posiłków.

  - Rok temu, gdy gościliśmy dzieci podczas Oazy Modlitwy miałam większe obawy, ale tylko dlatego, że nigdy wcześniej za mojej kadencji w szkole nie był organizowany nocleg. Jest satysfakcja, gdy słyszymy pochlebne opinie od dzieci z Kutna czy Skierniewic, ale korzystają na tym również nasi uczniowie. W tym roku uczestniczy ich aż 40 - mówi J. Wyszkowska.

  W tym roku Oaza Modlitwy Dzieci Bożych zaczęła się w piątek 10 października. Po zakwaterowaniu odbył się pogodny wieczór. Następnego dnia dzieci uczestniczyły w Mszy św. w miejscowym klasztorze oo. kapucynów i zwiedzały Muzeum Błogosławionego o. Honorata Koźmińskiego. Poznały przez to bliżej postać głównego patrona diecezji łowickiej.

  Sobotnie popołudnie spędziły na grach i zabawach. Obejrzały również film "Niebo istnieje naprawdę". Wieczorem sala gimnastyczna tętniła życiem podczas śpiewów i tańców wielbiących Boga. Dzień zakończył się wspólną modlitwą Różańcem przed Najświętszym Sakramentem. Sala gimnastyczna zamieniła się w kaplicę. Dzieci adorowały Jezusa Eucharystycznego. Przed snem ks. Sylwester Bernat udzielił im błogosławieństwa.

  Ks. Bernat, wikary z parafii pw. Opieki Matki Bożej Bolesnej jest głównym organizatorem i pomysłodawcą spotkania modlitewnego. - Z dyrektor Wyszkowską myślimy już, żeby wpisać je na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych. Oaza Modlitwy odbywałyby się co roku w drugi weekend października. Dzieci miałyby w ten sposób możliwość uczestniczenia w nowennie przed uroczystością bł. Honorata, która przypada 13 października - mówi ks. Sylwester. Jest wdzięczny wszystkim za pomoc jaką okazali przy organizacji trzydniowego spotkania dla dzieci pod hasłem: "Który jesteś w niebie...", które zakończyło się niedzielną Mszą św. o 10.30 w kościele parafialnym i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II, w związku z przypadającym 12 października Dniem Papieskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół