• facebook
 • rss
 • Złote, diamentowe i kamienne

  mak

  dodane 14.10.2014 21:31

  W Lubochni uhonorowano pary z długoletnim pożyciem małżeńskim.

  W sobotę 11 października odbyła się uroczystość uhonorowania par małżeńskich z gminy Lubochnia, które obchodziły jubileusze 50-, 60- i 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego. W miejscowym kościele proboszcz ks. Tomasz Bojanowski odprawił Mszę św. w intencji jubilatów. Po Eucharystii wyróżnione pary i goście uroczystości przeszli do budynku GOK, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i listów gratulacyjnych.

  Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymały pary, które 50 lat temu brały ślub. Są nimi: Michał i Stanisława Kagankiewiczowie, Henryk i Zofia Muszyńscy, Andrzej i Janina Michalscy, Jan i Maria Bieńkowie, Zofia i Stanisław Garlikowscy, Władysław i Barbara Dziubkowie, Eugeniusz i Julianna Bobosowie, Jan i Wiesława Matuszewscy oraz Władysław i Władysława Polusowie.

  Medale nadane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wręczył wójt Lubochni Tadeusz Józwik. Gratulacje złożyli również sekretarz gminy Jolanta Ochota i przewodniczący Rady Gminy Piotr Majchrowski.

  Urząd Gminy uhonorował również pary, które obchodziły 60. i 70. rocznicę ślubu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. - W większych urzędach stanu cywilnego tego się nie praktykuje. Zgodnie z ustawą, wręczane są tylko medale dla par z 50-letnim stażem małżeńskim. My staramy się pamiętać również o jubilatach, którzy obchodzą diamentową i kamienną rocznicę ślubu - mówi Jacek Lubicki z USC w Lubochni.

  W tym roku honorowano 6 par z 60-letnim stażem małżeńskim. Są nimi: Józef i Marianna Karwasikowie, Mieczysław i Anna Lubiccy, Marian i Marianna Macniakowie, Władysław i Marianna Matuszewscy, Stanisław i Jadwiga Oronowiczowie oraz Piotr i Anna Sochowie.

  Kamienną rocznicę ślubu, a więc 70., obchodzili Jan i Antonina Rzepeccy. Na uroczystości pojawiła się tylko pani Antonina, jej mąż - ze względu na zły stan zdrowia - został w domu. Wszyscy jubilaci otrzymali gromkie brawa. Specjalnie dla nich Teatr Młodych im. Wojciecha Bogusławskiego pod kierunkiem Anny Skonecznej wystąpił w programie artystycznym, w którym poszczególnym parom małżeńskim dedykowano piosenki o miłości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół