• facebook
 • rss
 • Całował buty papieża

  Marcin Kowalik

  dodane 17.10.2014 23:32

  - Księża żartują, że jestem żywym pomnikiem papieskim - mówił ks. Andrzej Lisiak.

  Jest jednym z nielicznych kapłanów diecezji łowickiej wyświęconych przez kard. Karola Wojtyłę. W czwartek 16 października spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

  Ks. Lisiak opowiadał młodzieży o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II. Każde utkwiło mu w pamięci, ale najbardziej to podczas wizyty Ojca Świętego w Łowiczu 1999 r. Po Mszy św. której przewodniczył papież, kapłan jeszcze w szacie liturgicznej (był wtedy koncelebransem) przedarł się Jana Pawła II, uklęknął przed nim i ucałował jego buty, dziękując w imieniu swoim i kolegów kursowych za wyświęcenie.

  Łowicz, 14 czerwca 1999 r.   Ks. Andrzej Lisiak klęczy przed Janem Pawłem II
  Łowicz, 14 czerwca 1999 r.
  Reprodukcja Marcin Kowalik /Foto Gosć
  Ks. Andrzej, obecnie rezydent w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, spotkał się jeszcze z uczniami pobliskiej podstawówki w Nowych Zdunach. Dzieci przyjęły go z entuzjazmem. Kapłan podziękował za ciepłe przyjęcie śpiewając naprędce wymyśloną piosenkę.

  Jeszcze tego samego dnia młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy wybrała się kajakami do Łowicza. Spływ Bzurą nawiązywał do wypraw papieskich. 10 uczniów z opiekunami - katechetą Aleksandrem Frankiewiczem i wychowawcą w internacie Piotrem Surmą - przypłynęło, żeby oddać hołd papieżowi przed jego pomnikiem na Starym Rynku. Zapalili tam znicze i odmówili modlitwę.

  - Nieprzypadkowo płynęli z nami uczniowie III i IV klas technikum. To osoby, które pielgrzymowały również pieszo na Jasną Górę w tradycyjnej łowickiej pielgrzymce - mówi A. Frankiewicz, inicjator spływu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół