• facebook
 • rss
 • Po raz drugi Zdanowska

  koma

  dodane 19.11.2014 08:18

  W Łodzi rządzić będzie PO. W województwie podzieli się władzą z ludowcami.

  Miejska Komisja Wyborcza w Łodzi podała oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Łodzi. Sprawdziły się wyniki sondaży. W I turze wygrała Hanna Zdanowska, obecny prezydent miasta i kandydat PO. Uzyskała 54,08 proc. głosów. Drugi wynik przypadł Joannie Kopcińskiej, popieranej przez PiS. Głosowało na nią 22,89 proc. wyborców. H. Zdanowska szefuje Łodzi od 2010 r. Poprzednie wybory wygrała w II turze.

  Nie znamy jeszcze oficjalnych wyników do Rady Miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że około połowy wszystkich mandatów zdobyli kandydaci PO. W najgorszym przypadku mogą zająć 19 miejsc w 40-osobowej radzie. Prawdopodobnie rządzić będą samodzielnie, choć możliwa jest koalicja PO-SLD. Nie ma innej opcji, gdyż w gronie rajców zasiądą tylko jeszcze radni wybrani z listy PiS. Frekwencja w Łodzi była niewysoka i wyniosła 38,43 proc.

  Być może dziś poznamy oficjalne wyniki do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Sondaże wskazywały na zwycięstwo PiS. Według cząstkowych danych, wygrywa PSL przed PiS i PO. Prawdopodobnie zostanie utrzymana koalicja PO-PSL, z tym że pierwsze skrzypce grać będą teraz ludowcy. Niemal pewne, że z fotelem marszałka województwa pożegna się Witold Stępień z PO. Jego miejsce zajmie ktoś z PSL. Prawdopodobnie Dariusz Klimczak, mieszkaniec Kaliszek niedaleko Rawy Mazowieckiej i dotychczasowy członek Zarządu Województwa. Innym kandydatem jest łowiczanin Paweł Bejda, obecny wicewojewoda łódzki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół