• facebook
 • rss
 • Trafiony pomysł

  Monika Augustyniak

  dodane 20.11.2014 21:42

  W Żyrardowie zakończyły się rekolekcje dla osób cierpiących po stracie bliskiego.

  Organizatorami 4-dniowego cyklu spotkań było Stowarzyszenie "Nieść Ulgę w Cierpieniu" im. Ojca Pio i Matki Teresy oraz wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Siloe".

  Od 16 do 19 listopada w kościele śś. Cyryla i Metodego odbyły się spotkania pod hasłem: "Co chcesz, abym ci uczynił? - Jezus", "Bóg ciebie kocha", "Bóg chce cię uzdrowić", "Bóg chce dać ci życie w obfitości", podczas których kilkudziesięciu uczestników brało udział w Eucharystii, słuchało konferencji i świadectw, dzieliło się swoimi doświadczeniami z innymi, a także pojednało się z Bogiem i zmarłymi.

  Pomysł zrodził się w sercu Ewy Lenkiewicz, lekarza pracującego w hospicjum i lidera wspólnoty "Siloe". - Na jednej z Mszy św. w hospicjum dotarło do mnie, że nie wystarczy modlić się za zmarłych, ale tym, którzy zostali, potrzeba dać prawdziwy pokarm z nieba i powiedzieć o miłości Boga do nich - wspomina pani Ewa. Świadectwa uczestników i ich liczba podczas spotkań potwierdzają, że pomysł okazał się trafiony.

    Podczas nabożeństwa był czas na uwielbienie Boga
  Monika Augustyniak /Foto Gość
  Wydaje się, że to, co uwiarygodniło rekolekcje, to fakt, że wśród prowadzących znalazły się osoby, które przeżyły śmierć współmałżonka lub dziecka. To właśnie ich świadectwa pozwalały uwierzyć w to, że choć po śmierci ukochanej osoby człowiek nigdy nie będzie już taki sam, jednak w Bogu można znaleźć ukojenie niosące pokój, wolność, a nawet radość.

  Jeśli którakolwiek parafia diecezji łowickiej chciałaby, żeby podobne rekolekcje były przeprowadzone na jej terenie, organizatorzy proszą o kontakt pod numerem 783 383 220.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół