• facebook
 • rss
 • Nie tylko szarlotka

  koma

  dodane 22.11.2014 09:10

  W Szkole Podstawowej w Popowie odbyło się "Święto jabłka".

  Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele podstawówki z Popowa w gm. Łowicz zorganizowali integracyjną imprezę, która promuje zdrowe żywienie. Po targach miodu nadszedł czas na "Święto jabłka".

  W czwartek 20 listopada w wypełnionej po brzegi sali królowały jabłka. Każda z klas przygotowała stoły z kulinarnymi smakołykami zrobionymi z tych smacznych owoców. Najbardziej napracowały się mamy uczniów. Zadziwiał wystój stołów. Jury oceniało smak szarlotki, choć na stoiskach pojawiły się nie tylko ciasta, ale i inne przysmaki z jabłkiem - naleśniki, pączki czy desery.

  W gronie jurorów byli m.in. wójt gminy Łowicz Andrzej Barylski i znany komentator sportowy Krzysztof Miklas. Przewodniczącym był Paweł Zieliński, kucharz restauracji "Posterunek 77" z Nieborowa, który dał również pokaz swoich umiejętności "wyczarowując" z jabłka łabędzia. Dzieci były zachwycone.

  Same rywalizowały o nagrody. Każda z klas przygotowała występ, oczywiście z jabłkiem, jako głównym motywem. Przedstawienia również podlegały ocenie jury. Po zsumowaniu wyników, wygrali pierwszoklasiści. - Nagrodziliśmy wysiłek wszystkich uczniów. Poszczególne klasy otrzymały pieniądze, które przeznaczą na swoje potrzeby, głównie wycieczki. Oczywiście zwycięzcy więcej. Dodatkowo, za symboliczną opłatą można było spróbować potraw z ich stoisk. Zebrane w ten sposób pieniądze dołożą do kwoty z nagrody - mówi Grażyna Sobieszek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Popowie.

  Na początku imprezy G. Sobieszek przypomniała historię jabłka. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że uprawę szlachetnych odmian jabłoni rozpowszechnili w Polsce cystersi. Ta wiedza oraz informacje o zdrowotnych właściwościach jabłek, które przedstawiła Elżbieta Kotlarska, przydały się podczas konkursu. Rywalizowały dwuosobowe drużyny z każdej klasy, złożone z ucznia i jego rodzica. Pytania zadawane przez Lucynę Głażewską, przewodniczącą Rady Rodziców nie należały do łatwych, ale konkursowicze doskonale poradzili sobie z odpowiedziami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół