• facebook
 • rss
 • Priorytety mistrza

  Monika Augustyniak

  dodane 24.11.2014 15:44

  W Woźniakowie koło Kutna odbyły się Diecezjalne Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Prowadził je Paweł Bębenek.

  W trzydniowym spotkaniu zorganizowanym w ośrodku salezjańskim wzięło udział prawie 50 osób z diecezji i spoza jej granic.

  Organizatorem wydarzenia była Agnieszka Jurczak, pasjonatka muzyki chóralnej od lat marząca o uczestnictwie w warsztatach ze znanym muzykiem i kompozytorem.

  - Wielokrotnie chciałam już pojechać na warsztaty z Pawłem, ale zawsze coś mi wypadło. Aż w końcu pomyślałam, że przecież wiele spotkań z nim odbywa się w maleńkich miejscowościach, wręcz zapadłych dziurach, dlaczego więc nie miałyby się odbyć tu, w ośrodku salezjańskim w Woźniakowie koło Kutna? - tłumaczy.

  Dzięki jej pomysłowi i pracy od 21 do 23 listopada kilkudziesięciu chórzystów mogło patrzeć na pasję i profesjonalizm kompozytora takich utworów jak "Witaj Pokarmie", "Skosztujcie i zobaczcie" i wielu innych pieśni wykonywanych w kościołach w całej Polsce, i uczyć się od niego.

  - To, co tu przeżywamy, bardziej nazwałabym rekolekcjami ewangelizacyjnymi, niż typowymi warsztatami - mówi Justyna Łukasik.

  - Paweł poustawiał nam priorytety, wytłumaczył, co czemu służy. Przeprowadził rewelacyjne ćwiczenia i po 2 dniach brzmimy lepiej, niż po kilku latach pracy w naszych macierzystych chórach - zapewnia.

  Jej mąż i przyjaciele dodają, że choć są wypompowani fizycznie i psychicznie, gdy słyszą efekt swojej ciężkiej pracy, ich radość i duma nie ma końca. 

  Więcej o warsztatach z Pawłem Bębenkiem i o jego postrzeganiu muzyki w 48. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 30 listopada 2014 r.

    W spotkaniu wzięło udział blisko 50 chórzystów
  Monika Augustyniak / Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół