• facebook
 • rss
 • Dyplomy, gratulacje i stypendium

  mk, ps

  dodane 09.12.2014 17:46

  Sukcesy uczniów szkoły na łowickim Blichu. Zbierają laury na olimpiadach przedmiotowych.

    Kacper Wilk otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów
  Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa łódzkiego. Po raz drugi wśród najlepszych znalazł się Kacper Wilk.

  Kacper jest uczniem IV klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu. 5,50 - tyle wynosi jego szkolna średnia. Kacper jest również laureatem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie oraz  XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacji rolnictwa. Dyplomy wyróżnionym uczniom wręczali oraz złożyli gratulacje m.in. wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska oraz łódzki kurator oświaty Jan Kamiński.

  To nie jedyne wyróżnienie jakie przypadło uczniom szkoły na łowickim Blichu. Emilia Pacek z II klasy Technikum Technologii Żywności zajęła I miejsce podczas okręgowego etapu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Tomaszowie Mazowieckim. IV miejsce przypadło Paulinie Jachimek z III klasy Technikum Technologii Żywności. Do olimpiady przygotowywała je Olga Kwapisz-Wojda, nauczyciel przedmiotów żywieniowych. Obie laureatki przeszły do etapu centralnego.

    Emilia Pacek i Paulina Jachimek, laureatki etapu okręgowego XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności
  Archiwum ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu
  W olimpiadzie wzięło udział 1203 uczniów, z czego do etapu okręgowego w całym kraju zakwalifikowało się 220. Składał się on z dwóch części: pisemnej w formie testu oraz części ustnej, w której uczniowie odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Zakres wiedzy obejmował trzy bloki tematyczne: przetwórczy, analityczny i ekonomiczny.

  Finał olimpiady odbędzie się w kwietniu w Poznaniu. Nagrodą będą indeksy na wyższe uczelnie oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół