• facebook
 • rss
 • Zaprocentowało doświadczenie

  Marcin Kowalik

  dodane 06.03.2015 20:14

  - Do ostatniej chwili wahałam się, czy wziąć udział w tej olimpiadzie - mówi Adrianna Głowacka, zwyciężczyni diecezjalnego finału Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Finał odbył się w czwartek, 5 marca, w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Zakwalifikowało się do niego 49 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

  Uczestnicy rozpoczęli zmagania od modlitwy w kaplicy seminaryjnej. Po rozlosowaniu miejsc, przystąpili w auli do pisania godzinnego testu. Dotyczył sakramentów uzdrowienia i ich roli w życiu Kościoła - tematu tegorocznej olimpiady.

  Adrianna uczy się w Pijarskim Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu. Do olimpiady pomógł jej się przygotować dk. Dominik Bochenk SP i o. Edward Leśniak SP - Pytania były bardzo trudne. Ze względu na przygotowania do matury, do ostatniej chwili wahałam się, czy wziąć udział w tej olimpiadzie - mówi A. Głowacka.

  Tegoroczna zwyciężczyni osiągnęła jednak swój cel. Zaprocentowało doświadczenie. Startowała w dwóch poprzednich edycjach, zajmując dwa lata temu III miejsce, a przed rokiem II.

  Puchary i nagrody dla laureatów wręczał bp Andrzej F. Dziuba. Wydział Nauki Katolickiej kurii łowickiej, który zorganizował diecezjalny finał, zadbał, by upominki w postaci książek i albumów, otrzymali także pozostali uczestnicy oraz opiekujący się nimi katecheci.

  II i III miejsce w rozegranym w czwartek finale zajęli uczniowie ZSP nr 4 w Łowiczu. Odpowiednio - Michał Szwarocki i Katarzyna Wiśniewska. IV lokata przypadła Jakubowi Danelskiemu z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach, a V miejsce ex aequo Beacie Piotrowskiej z LO im. F. Chopina przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie i Karolinie Domagale z LO w Puszczy Mariańskiej.

  Finał ogólnopolski XXV OTK odbędzie się w kwietniu w Łomży. Każdą diecezję może reprezentować najwyżej trzech uczestników. W przyszłym roku organizatorem olimpiady będzie diecezja łowicka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół