• facebook
 • rss
 • Kleryckie życie bez tajemnic

  mak

  dodane 16.03.2015 16:45

  Trwają przygotowania do dni otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

    Plakat II Drzwi Otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu
  WSD w Łowiczu
  Kolejny raz organizowane są dla młodzieży męskiej, która chce poznać kleryckie życie. Tak, jak rok temu uczestnicy dni otwartych będą uczęszczać na wykłady razem z alumnami. Wezmą również udział w codziennych modlitwach wspólnoty seminaryjnej.

  Dni otwarte rozpoczną się 20 marca o 13.00 obiadem w refektarzu. Zakończą się również obiadem w niedzielę 22 marca.

  Ci, którzy zdecydują się na spędzenie trzech dni w murach seminarium będą mieli okazję porozmawiać z klerykami, a także moderatorami WSD.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 18 marca pod tel. 46/ 837 60 16 lub adresem: wsd@diecezja.lowicz.pl. Należy zabrać ze sobą śpiwór i opinię księdza proboszcza.

  Wieczorem w sobotę 21 marca w kaplicy seminaryjnej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Klerycy zapraszają na nią wszystkich bez względu na płeć czy wiek.

  Zeszłoroczna zachwycała oprawą muzyczną i iluminacją. W tym ma być podobnie. Inne jest hasło: "Spojrzał na niego z miłością".

    Plakat wielkopostnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy seminaryjnej
  WSD w Łowiczu
  - Będą rozważania, czas na modlitwę w ciszy, a potem śpiewać będziemy pieśni religijne. Dla wszystkich przygotowaliśmy śpiewniki. Chcemy też pokazać, że te dni otwarte nie wyglądają schematycznie, że idziemy tylko na wykłady, ale też razem się modlimy - mówi kl. Adrian Czerwiński.

  - Warto zauważyć, że do seminarium wstąpiło pięciu uczestników ubiegłorocznych dni otwartych. Pomagają nam teraz w przygotowaniach - dodaje kl. Jakub Kita.

  Adoracja rozpocznie się o 19.00. Potrwa ok. półtorej godziny.

    Klerycy podczas próby śpiewu przed tegoroczną adoracją
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół