• facebook
 • rss
 • Najazd na skatepark

  aug

  dodane 09.04.2015 19:31

  Skierniewicki Teatr Realistyczny ruszył z kolejnymi projektami dla dzieci i młodzieży.

  Tym razem, obok znanego już dzieciom z ul. Żwirki 3 projektu "Na podwórko", młodzi animatorzy kultury wzięli na warsztat młodzież z osiedla Widok.

  Przez ostatnie miesiące robili sondaże, które miały wykazać, czego brakuje młodym ludziom w tej niemal najmłodszej części miasta. Pierwsza część projektu zaowocowała konkretnymi wnioskami, z których jasno wynikało, że młodzież nie ma wśród bloków swojej przestrzeni.

  Stąd kolejna część projektu "Widok na zmianę" nosząca nazwę "Najazd na skatepark!". Od kwietna do sierpnia br., od poniedziałku do piątku, właśnie na skateparku będą odbywać się zajęcia plastyczne, fotograficzne, teatralne, filmowe, graffiti i taneczne. Zajęcia są bezpłatne i prowadzą je profesjonalni instruktorzy.

  - Zależało nam na tym, by młodzi ludzie nabrali kompetencji społecznych, by poprzez przeróżne rodzaje sztuki zaczęli mówić swoim głosem - tłumaczy Anna Sadowska, jedna z koordynatorek projektu.

  - Dowiedzieliśmy się, że młodzież potrzebuje swojego miejsca, ale przecież nie wystarczy, że usiądą na skateparku, pogadają i wypiją piwo. Trzeba nauczyć ich korzystania z wielu sposobów spędzania czasu - dodaje.

  Dlatego też w ciągu kilku miesięcy młodzież uczestnicząca w warsztatach będzie organizowała przeróżne wydarzenia, w które włączeni będą mieszkańcy Widoku.

  Więcej o projekcie i program zajęć można przeczytać na stronie http://widoknazmiane.realistyczny.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół