• facebook
 • rss
 • Jubileuszowy bonus dla małżeństw

  Monika Augustyniak

  dodane 11.04.2015 22:18

  Ostatnim punktem programu X Sympozjum "Dar Życia" była randka małżeńska.

  To pomysł organizatorów, którzy chcieli w ten sposób uczcić 10-letnią tradycję sympozjów.

  - Spotkanie dla małżeństw to taki bonus do tego, co oferujemy rodzinom od 10 lat - śmieje się ks. Grzegorz Gołąb, jeden z organizatorów.

  - Mówimy o darze życia, a przecież rodzina, małżeństwo jest sanktuarium życia. Dlatego chcieliśmy zająć się nie tylko naszym 10-letnim dzieckiem, jakim jest sympozjum, ale też małżonkami. To taka sposobność do przypomnienia im, że tam, gdzie jest kobieta, mężczyzna i Bóg, tam jest raj. Oni mają raj u siebie w domu - tłumaczy.

  Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu "Miłość z netu", po której nastąpiła konferencja ks. dr. Mirosława Nowosielskiego dotycząca słuchania siebie nawzajem. Po niej małżonkowie zostali zaproszeni na rzeczoną randkę. Mieli jednak pewne zadanie do wykonania. Każde z nich miało szczerze odpowiedzieć na pytania: "Co ja wnoszę do małżeństwa?" i "Co Bóg wnosi do małżeństwa?", a następnie podzielić się swoimi refleksjami.

  Ostatnim punktem programu było podsumowanie randki małżeńskiej na antenie Radia Victoria. W trwającej 1,5 godz. interaktywnej audycji ks. Grzegorz rozmawiał z trzema małżeństwami, zadając konkretne pytania i prosząc o świadectwo ich życia jako pary.

  I tak padły pytania: "Jak ja przygotowuję się do małżeństwa?", "Co Bóg wnosi do małżeństwa?", "Czy jest tylko dodatkiem, czy koniecznością?", "Czy relacja z Nim jest dynamiczna?", "Czy rozpakowaliśmy już ten najwspanialszy prezent, jakim jest sakrament małżeństwa?", "Jeśli tak, jakie są jego owoce?".

  Na te i inne pytania odpowiadali zarówno zaproszeni do studia goście, jak i dzwoniący do radia słuchacze.

  Wcześniej podczas sympozjum wystąpili prof. Bogdan Chazan i Jerzy Zelnik. B. Chazan obalił mit, jakoby przerywanie ciąży ze względu na stan zdrowia matki było czymś koniecznym.

  Szczegóły TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół