• facebook
 • rss
 • Prezent dla duszpasterza

  Marcin Kowalik

  dodane 12.04.2015 13:06

  Ministranci z Witoni zostali mistrzami diecezji łowickiej w piłce nożnej halowej.

    Radość zawodników z Witoni i ich opiekunów po końcowym gwizdku meczu finałowego
  Marcin Kowalik /Foto Gość
  W sobotę 11 kwietnia w Rawie Mazowieckiej odbył się finałowy turniej XI Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Ministrantów i Lektorów w kategorii szkół podstawowych.

  Do rywalizacji w hali Milenium przystąpiło 7 drużyn: z parafii Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, św. Katarzyny w Witoni, św. Marcina w Wysokienicach, św. Wawrzyńca w Kutnie, św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej oraz parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, która była gospodarzem turnieju.

  Wielka szkoda, że nie dojechały zespoły z parafii św. Rocha w Boczkach i św. Macieja w Bełchowie, które w eliminacjach rejonu łowickiego zapewniły sobie prawo gry w turnieju finałowym. Ministranci z Bełchowa to wciąż aktualni mistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej.

  Drużyny podzielono na dwie grupy. Spotkania dostarczyły wiele emocji. W niektórych zwycięskie gole padały w ostatnich sekundach spotkań.

  Po raz pierwszy w historii diecezjalnych rozgrywek mistrzem diecezji łowickiej została reprezentacja parafii św. Katarzyny w Witoni, która wystąpiła w składzie: Kamil Pałasz, Dawid Sienny, Hubert Zachman, Mateusz Miszczak, Adrian Bartczak, Patryk Smakowski, Jakub Kowalski, Waldemar Miszczak, Rafał Matusiak, Jakub Krukowski.

  Opiekunami mistrzowskiej drużyny byli: Michał Włodarczyk i ks. Sebastian Antosik. Dla ks. Antosika to szczególny dzień. Jego ministranci sprawili mu prezent, bowiem dekretem biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby przejął obowiązki duszpasterza sportowców w diecezji od ks. Łukasza Antczaka.

  Nagrody i puchary zwycięzcom wręczali: senator RP Grzegorz Wojciechowski, burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, w imieniu starosty rawskiego Dariusz Zakonnik z Oddziału Oświaty, Kultury i Sportu, o. Jacek Wróblewski CP, proboszcz parafii św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej, oraz w imieniu biskupa łowickiego ks. Wiesław Wasiński, wicedziekan rawski.

  Przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Bartczak z Witoni, najlepszym bramkarzem wybrano Mikołaja Kuźmińskiego z Sochaczewa, a najlepszym zawodnikiem turnieju - Tomasza Fastyna z Wysokienic.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół