• facebook
 • rss
 • Nasi na mistrzostwach

  mk, ks. Sebastian Antosik

  dodane 04.05.2015 16:41

  W Elblągu odbyły się X Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Uczestniczyły w nich zespoły z diecezji łowickiej.

  Do Elbląga przyjechało prawie 1500 młodych zawodników, którzy oprócz tego, że często chodzą razem do szkoły i przynajmniej dwa razy w tygodniu spotykają się na treningach piłki nożnej, to przede wszystkim wspólnie służą przy ołtarzu Pańskim. Turniej finałowy odbył się tradycyjnie na początku maja. 

  Jubileuszowe Mistrzostwa Polski rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii - ministranci - występowali chłopcy urodzeni w latach 2002-2005, kolejną kategorią wiekową stanowili lektorzy młodsi, czyli chłopcy urodzeni w latach 1999-2001, trzecia kategoria to lektorzy starsi z roczników 1995-1998.

  Mecze rozgrywano w 9. halach. Reprezentanci poszczególnych diecezji rywalizowali w kilku grupach. Najlepsi z poszczególnych grup awansowali do finału A, który wyłonił zwycięzców. Otrzymali oni Puchar Miesięcznika "Króluj nam Chryste" - ogólnopolskiego czasopisma dla ministrantów i lektorów.

  Wśród ministrantów najlepsi byli reprezentanci diecezji sandomierskiej z parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim, mistrzami w kat. lektorzy młodsi zostali zawodnicy z parafii MB Fatimskiej w Chojnicach reprezentujący diecezję pelplińską, a w najstarszej kategorii lektorzy z parafii Wniebowzięcia NMP w Opatowie z diecezji sandomierskiej.

  Organizatorem mistrzostw był ks. Paweł Guminiak, prawdopodobnie jedyny ksiądz, który na co dzień jest również prezesem klubu sportowego - Olimpii Elbląg. Nabyte doświadczenie w środowisku piłkarskim zaowocowały dobrą organizacją turnieju i sprawnym przebiegiem rozgrywek.

  Z diecezji łowickiej w mistrzostwach udział brały drużyny z parafii: św. Macieja Ap. z Bełchowa (w 3. kategoriach wiekowych, w tym obrońcy tytułu mistrzowskiego w kat. ministranci) - lektorzy starsi z tej parafii zajęli bardzo dobre IX miejsce, św. Katarzyny z Witoni (również w 3. kategoriach) - ministranci z tej parafii zajęli II miejsce w finale B (18. miejsce w całych mistrzostwach), a lektorzy młodsi I miejsce w finale C (33. miejsce w turnieju mistrzowskim) oraz parafie: Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach (kat. lektor młodszy) i Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach (kat. ministrant).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół