• facebook
 • rss
 • Niech Bóg usłyszy, że Go kochamy

  Monika Augustyniak

  dodane 09.05.2015 07:13

  W Skierniewicach odbyło się pierwsze uwielbienie ekspiacyjne „U studni Jakuba”.

  Pomysł takich spotkań zrodził się jakiś czas temu w grupie Odnowy w Duchu Świętym „Apostoł”, która też stała się głównym organizatorem modlitwy.

  Celem było jednak zaproszenie do udziału jak największej liczby wspólnot, by czuwanie z uwielbieniem nie stało się kolejnym projektem tylko jednej wspólnoty. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się wieczorem 8 maja, wzięli udział wierni z parafii Widok, Zadębie i innych.

  - Zależy nam na tym, by w uwielbienia włączali się nie tylko członkowie grup charyzmatycznych. Co więcej, chcemy, by kolejne spotkania prowadziły inne wspólnoty - tłumaczy Lucyna Sujka, lider „Apostoła”.

  Wieczór uwielbienia wypełniony był ekspresyjną muzyką, modlitwą charyzmatyczną, proroctwami, a zakończył się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem. Uwielbienie Boga miało zaś charakter ekspiacyjny za odejścia od Boga i Kościoła.

  - Na każdym kroku dowiadujemy się o prześladowaniach chrześcijan, ideologii gender, ustawach, które godzą w Boży plan stworzenia i innych walkach z Bogiem i Jego miłością - wymieniał Zygmunt Nowosielski, pomysłodawca spotkań.

  - Jako dzieci Boże chcemy wynagradzać naszemu Ojcu grzechy świata i nasze własne odejścia od Niego. Chcemy wyśpiewać Bogu Jego chwałę, to, że jest święty. Niech Ojciec usłyszy dziś, że Jego dzieci Go kochają - mówił podczas nabożeństwa.

  Organizatorzy uwielbienia „U studni Jakuba” mają nadzieję, że spotkania wejdą w stały grafik wspólnot, jednak jeszcze nie została podjęta decyzja o konkretnych terminach nabożeństw.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół