• facebook
 • rss
 • Niespodzianki na wsi

  mak

  dodane 11.05.2015 14:34

  W gminie Kocierzew Południowy Paweł Kukiz wygrał z obecnym prezydentem.

  Państwowa Komisja Wyborcza oficjalne wyniki wyborów prezydenckich ogłosi prawdopodobnie we wtorek 12 maja, ale na podstawie informacji, które spływają z obwodowych komisji wyborczych, można wnioskować, że głosowanie w regionie, który obejmuje diecezja łowicka, nie odbiegało znacząco od wyników sondażowych podanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych.

  W walce o najwyższy urząd w państwie liczyły się tylko trzy osoby - urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, kandydat PiS Andrzej Duda i niezwiązany z żadną partią Paweł Kukiz.

  W większości obwodów wyborczych wygrał A. Duda. Szczególnie w rejonach wiejskich jego przewaga nad pozostałymi kandydatami była znaczna. W obwodach miejskich zdarzało się, że B. Komorowski uzyskał więcej głosów od kandydata PiS. Obaj mogli liczyć na podobne poparcie, na poziomie ok. 33 proc.

  P. Kukiz w naszym regionie uzyskał ponad 20 proc. ważnych głosów. Znamienne, że w obwodach wiejskich zdarzało mu się zdystansować B. Komorowskiego, np. w gminie Kocierzew Południowy w powiecie łowickim uzyskał 311 głosów, przy 225 B. Komorowskiego. Bezkonkurencyjny w tej gminie był A. Duda, który zdobył 885 głosów.

  Frekwencja w obwodach wiejskich była niższa niż w miejskich. W miastach naszej diecezji do urn wyborczych poszło ok. 50 proc. uprawnionych do głosowania, gdy np. w gminie Bielawy - tylko 39,8 proc.

  W Sochaczewie A. Duda uzyskał 34,34 proc. głosów, B. Komorowski - 33,62 proc., a P. Kukiz - 23,27 proc. Czwartego w kolejności uzyskanych głosów Janusza Korwina-Mikkego poparło tylko 2,69 proc. wyborców. Frekwencja wyniosła 47,94 proc.

  W Łowiczu A. Duda zdobył 33,33 proc. głosów, B. Komorowski - 32,03 proc, P. Kukiz - 23,69 proc., a J. Korwin-Mikke - 3,77 proc. Frekwencja wyniosła 51,12 proc.

  W całym powiecie łowickim frekwencja wyniosła 47,07 proc. A. Dudę wybrało 41,17 proc. wyborców, B. Komorowskiego - 24,97 proc., a P. Kukiza - 21,45 proc.

  Uzupełnienie: Dochodzą do nas informacje o innych gminach, w których Paweł Kukiz wyprzedził Bronisława Komorowskiego, np. w gminie Zagnańsk, pow. kielecki, woj. świętokrzyskie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • MałaDroga
   11.05.2015 19:54
   W mojej wiosce położonej na południu Polski także Kukiz wyprzedził Komorowskiego i nie będę ukrywał, że jestem z tego powodu dumny :)
  • apendula_niewdziosek
   12.05.2015 00:56
   W całym województwie podkarpackim Komorowski ledwo o włos przed Kukizem. W lubelskim przewaga Komorowskiego ciut większa, ale jak popatrzyć na powiaty, robi się ciekawiej.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół