• facebook
 • rss
 • Przybliżyć wszystkim niebo

  Monika Augustyniak

  dodane 17.05.2015 15:23

  W niedzielę 17 maja o powołania kapłańskie, zakonne i małżeńskie modliliśmy się w parafii wojskowej pw. Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach.

  To kolejna niedziela ewangelizacyjna, którą od ponad roku organizują dziennikarze "Gościa Łowickiego", siostry apostolinki i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

  Tym razem akcja zbiegła się z Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, do którego, podczas swojego świadectwa, nawiązała siostra Anna Maria Pudełko.

  - Kiedy zakochałam się w Jezusie czystym, ubogim i posłusznym, pomyślałam, że wraz ze swym narodzeniem, Bóg - Człowiek nie zrobił nic innego, jak przyniósł niebo na ziemię. Niebo czyste, ubogie i posłuszne. Jestem przekonana, że osoby konsekrowane nie tylko chcą dążyć do życia wiecznego, ale ich zadaniem jest także przybliżać niebo wszystkim pielgrzymującym na ziemi. Gdy jest trudno, gdy natrafiamy na przeszkody, ból i cierpienie, to właśnie osoby poświęcone Bogu mają przypominać, że te doświadczenia nie mają ostatniego zdania, że należy ono do Zmartwychwstałego Boga - przekonywała wiernych.

  Tradycyjnie podczas niedzieli ewangelizacyjnej nie zabrakło świadectw osoby świeckiej i alumna Wyższego Seminarium Duchownego. Dominik Napora kleryk V roku podczas swojej opowieści zapewniał wiernych, że to dzięki modlitwie innych znalazł siłę do tego, by podjąć powołanie i wejść na drogę kapłańską. - Dlatego tak bardzo zachęcam Was do modlitwy za siebie nawzajem. Być może jest tu ktoś, kto tak, jak ja, potrzebuje wsparcia, by odważnie podążyć za Jezusem - mówił do zgromadzonych.

  Po Eucharystii wierni pozostali na krótkiej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, podczas której dziękowali Bogu za powołania ze swojej parafii, a także prosili o kolejne łaski dla tych, którzy stoją przed wyborem swojej drogi życiowej.

  Więcej o Niedzieli Ewangelizacyjnej w parafii wojskowej pw. Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach w 22. numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 31 maja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół