• facebook
 • rss
 • 60 sekund bicia serca

  Marzena Tomaszewska

  dodane 01.06.2015 21:39

  Wszelkim uzależnieniom postanowili dziś rzucić wyzwanie uczniowie ZSP nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu.

  Społeczność "Ekonomika" – obok dyrekcji i nauczycieli – wspierali funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji. Impreza, która odbyła się w muszli koncertowej i parku Błonie przebiegała pod hasłem: "PaTosfera, czyli profilaktyka według Ekonomika". Program "Profilaktyka a Ty" opracowała Komenda Główna Policji 10 lat temu. Przez lata nie tylko ewoluował, ale także zyskiwał nowych partnerów. W promowanie haseł PAT zaangażowały się m.in. MSW, MEN, Rzecznik Praw Dziecka, jednostki Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, organizacji harcerskich i pozarządowych oraz mediów.

  Pierwszą łowicką PaTosferę rozpoczął pokaz zumby, poprowadzony przez instruktorkę tańca Joannę Gałkę-Walczykiewicz. Gorącym rytmom dały się porwać nie tylko uczennice "Ekonomika", ale także ich koledzy oraz nauczyciele wf. Dla miłośników sportów wodnych niemałą atrakcją była możliwość wzięcia udziału w regatach. Do dyspozycji uczestników były kajaki i smocze łodzie, wypożyczone przez Łowicką Akademię Sportu. Za wiosłami uczniowie docenili wysiłek kajakarzy, sportowców w dziedzinie, która przeżywa swój renesans. Wielu chętnych zgromadziło się także przy boiskach, na których w meczach plażowej piłki siatkowej rywalizowano o Puchar Dyrektora Szkoły. Równolegle można było sprawdzić swój talent w plenerze malarskim, przyjrzeć się sprawnie przeprowadzonej akcji udzielania pierwszej pomocy, podziwiać umiejętności dziewcząt z grupy tanecznej „Bouncing Cats” lub posłuchać niezapomnianych przebojów. Powodzeniem cieszyło się również komputerowe stoisko nauki jazdy oraz alkogogle pokazujące stopień koncentracji po spożyciu alkoholu. Podczas imprezy swoje umiejętności w dziedzinie samoobrony zaprezentowali policjanci.

  Najważniejszym punktem profilaktyki według "Ekonomika" był Zryw Wolnych Serc. Przez jedną minutę uczestnicy imprezy wybijali rytm serca. To zaledwie 60 sekund zatrzymania w tłumie, w którym nikt nie pozostawał samotny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół