• facebook
 • rss
 • Tort z uśmiechem

  nap

  dodane 03.06.2015 16:18

  Skierniewicka Fundacja "Dziecięcy Uśmiech" podczas uroczystej gali świętowała swoje 15-lecie.

  W kinoteatrze "Polonez" odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano kilkanaście lat pracy fundacji. Jak przystało na jubileusz, nie zabrakło zacnych gości, gratulacji, życzeń, podziękowań i ogromnego tortu z logo fundacji, na którym jest uśmiechnięta dziewczynka. Były też odznaczenia i statuetki. Za 15 lat pracy dziękowali politycy, samorządowcy na czele z prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem, przyjaciele fundacji oraz podopieczni. Uroczystość poprowadziła Zofia Czernicka.

  Słowo „dziękuję” było odmieniane przez wszystkie przypadki. Kierowano je nie tylko do prezes fundacji Marii Czyżykowskiej-Karczewskiej, ale także do pracowników, wolontariuszy i sponsorów. Słowa uznania za pracę i zaangażowanie na rzecz najmłodszych wyraził także rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który przekazał fundacji Odznakę Honorową "Za zasługi dla ochrony praw dziecka".

  Uroczystą galę uświetniła części artystyczna, podczas której swoje znane i mniej znane piosenki zaśpiewała zaprzyjaźniona z "Dziecięcym Uśmiechem" Irena Santor, a akompaniowali jej Czesław Majewski oraz artyści ze Skierniewic - Adam Goździewski, Damian Marat, Akademia Tańca 4–20 i podopieczni Fundacji "Dziecięcy Uśmiech" Mateusz Niemczyk wraz z dziećmi ze świetlicy.

  Skierniewicka Fundacja "Dziecięcy Uśmiech" powstała 2 czerwca 2000 roku. Do dziś działa nieprzerwanie, doskonaląc formę i jakość udzielanej pomocy. Jej misją jest inicjowanie i integrowanie działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych, sierot z rodzin dysfunkcyjnych i wszystkich dzieci potrzebujących pomocy. Pomaga również młodym utalentowanym muzycznie, którzy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zajmują czołowe miejsca. Poprzez różne działania fundacja stara się pokazać im inny, lepszy świat, dodawać wiary we własne siły i pomagać osiągać cele.

  Współpracując z różnymi firmami, przyznaje corocznie statuetki "Serce za Serce". Otrzymują je ludzie wielkiego serca, którzy z oddaniem i w sposób wyjątkowy angażują się w jej działalność.

    Galę uświetnił występ Ireny Santor
  Glos Skierniewic i Okolicy

   

    Z okazji 15-lecia przygotowano wielki tort z logo fundacji
  Glos Skierniewic i Okolicy
    Za pracę i zaangażowanie prezez Fundacji Marii Czyżykowskiej-Karczewskiej dziękował m.in. rzecznik praw dziecka
  Glos Skierniewic i Okolicy

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół