• facebook
 • rss
 • Wejść na górę i uwierzyć

  mak, mrs

  dodane 05.06.2015 09:23

  Radosne śpiewy, uwielbienie Boga i świadectwa Jego miłości rozchodziły się na całą okolicę z sochaczewskiego wzgórza zamkowego.

  Na szczycie wystąpiła Góra Błogosławieństw - nieformalna wspólnota wielbiąca śpiewem Boga. Wieczorem, na zakończenie Bożego Ciała, w urokliwym miejscu ruin zamku książąt mazowieckich odbył się koncert oddający chwałę Najwyższemu. Energiczne wykonanie pieśni zachęcały do tańca. Spokojniejsze utwory - do refleksji nad osobistą relacją z Bogiem. Cel koncertu? Taki, jak jego hasło: "Zaufaj Panu już dziś!".

  Na szczycie powiewały flagi z logo Światowych Dni Młodzieży. Wczorajszy koncert doskonale wpisywał się w atmosferę przyszłorocznego święta. Był także formą przygotowania mieszkańców Sochaczewa i okolic na spotkanie z papieżem Franciszkiem oraz przyjazd wielu młodych ludzi z całego świata. Wykonawcom towarzyszyły krzyż i ikona Matki Bożej. To przy nich pod koniec koncertu odbyło się zawierzenie Jezusowi. Poprowadził je ks. Tomasz Wieczorek, wikariusz parafii św. Wawrzyńca.

  Ks. Józef Staszewski, sochaczewski dziekan i zarazem koordynator rejonowych przygotowań do święta młodzieży, odczytał modlitwę ŚDM, a ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca, na terenie której odbywał się koncert, pobłogosławił zebranych. Chórzyści, soliści, instrumentaliści zebrali gromkie brawa. Aplauz zebrały również osoby tańczące i wolontariusze ŚDM. Koncert nie mógłby się udać, gdyby nie dobre nagłośnienie, nad którym czuwał Waldemar Kiełbasiński.

  Góra Błogosławieństw skupia ludzi ze scholi funkcjonujących w różnych parafiach powiatu sochaczewskiego, w tym także dzieci ze scholek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim, św. Bartłomieja w Rybnie, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, a także z innych sochaczewskich parafii - MB Nieustającej Pomocy na Boryszewie i Narodzenia NMP w Trojanowie.

  Do grupy należą też osoby niezwiązane ze scholami, które chcą swoim śpiewem i muzyką wielbić Boga. Można tu usłyszeć grających i śpiewających profesjonalistów z przygotowaniem muzycznym oraz amatorów kochających śpiew dla Boga. Także wiek nie jest ograniczeniem. Śpiewają nierzadko całe rodziny. Wszystko odbywa się na chwałę Boga i w ramach wolontariatu.

  To dzieło świeckich wspierają nie tylko księża. Pomagają także lokalne władze samorządowe z burmistrzem Piotrem Osieckim i starostą Jolantą Gontą na czele. Panią Jolantę można było wczoraj zobaczyć i usłyszeć, jak śpiewa w chórze. Miejski Ośrodek Kultury udostępnił salę na próby.

  Po raz pierwszy Góra Błogosławieństw wystąpiła rok temu również w Boże Ciało i również na sochaczewskim wzgórzu zamkowym. Później uczestniczyła w kolejnych wydarzeniach w sochaczewskich parafiach przygotowujących do nadchodzących ŚDM: Nocy Świętych w Chodakowie, czuwaniu w wigilię Adwentu w Boryszewie, czuwaniu "Wierni Krzyżowi" w kościele w Trojanowie oraz uwielbieniu nowo narodzonego Jezusa podczas pierwszego w Sochaczewie Orszaku Trzech Króli.

  W czasie wczorajszego koncertu można było wspomóc akcję "Bilet dla Brata". Każdy, kto to zrobił, dostał słodki upominek - babeczkę. Datki zostaną przekazane pielgrzymom z Rosji i innych krajów ze Wschodu, którzy chcą się wybrać do Krakowa na spotkanie młodzieży, a nie stać ich na opłacenie podróży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół