• facebook
 • rss
 • Kacper po raz trzeci

  mak

  dodane 11.06.2015 15:48

  W auli WSD w Łowiczu odbył się finał Olimpiady Wiedzy Religijnej.

  Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści ze szkół diecezji łowickiej, najpierw na poziomie szkolnym, później dekanalnym. Do finału zakwalifikowało się 64 uczniów.

  "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" to temat tegorocznej olimpiady organizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej łowickiej kurii. Jest taki sam, jak hasło roku duszpasterskiego. Uczniowie musieli zaznajomić się dokładnie z Ewangelią wg św. Łukasza, adhortacją apostolską Jana Pawła II "Reconciliatio et paenitentia" oraz wybranymi fragmentami Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczącymi sakramentów uzdrowienia.

  W czwartek 11 czerwca do finałowego, pisemnego testu w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przystąpiło 59 uczniów. Najlepszy okazał się ponownie Kacper Słodki z Gimnazjum im. Księdza Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. To już trzeci z rzędu triumf Kacpra.

  - To niezwykle uzdolniony chłopiec, szczególnie z przedmiotów humanistycznych - mówi o swoim podopiecznym katechetka Małgorzata Kozłowska. Kacper o swoim zwycięstwie dowiedział się później. Tuż po napisaniu testu pojechał do Łodzi odebrać nagrodę zdobytą w ogólnopolskim konkursie "Papież Słowianin". Puchary i nagrody laureatom, wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom wręczał ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Gratulacje złożył również wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka.

  W imieniu Kacpra puchar i nagrodę książkową odebrała M. Kozłowska. II miejsce zajął Jakub Bedełek, a III - Weronika Dąbrowska, oboje z dekanatu Rawa Mazowiecka.

  O dodatkowej nagrodzie dla pierwszej trójki poinformował ks. Tomasz Jackowski odpowiedzialny za przebieg olimpiady. Wraz z laureatami III pierwszych miejsc diecezjalnego finału Olimpiady Wiedzy Teologicznej (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych) pojadą w wakacje zwiedzać południe Polski oraz Słowację.

    Od lewej: Jakub Bedełek, Małgorzata Kozłowska, bp Andrzej F. Dziuba i Weronika Dąbrowska
  Marcin Kowalik /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół