• facebook
 • rss
 • Gdyby Chopin był skrzypkiem

  mk, mg

  dodane 15.06.2015 12:36

  Sannicki pałac kolejny raz gościł wyśmienitych artystów. Publiczność wypełniła wszystkie miejsca w sali koncertowej.

  Te były już zarezerwowane na kilka dni przed niedzielnym koncertem, zorganizowanym przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina.

  14 czerwca wystąpili dwaj znakomici muzycy jazzowi - pianista Jarosława Małys i skrzypek Maciej Strzelczyk. Postanowili sprawdzić, jak brzmiałaby muzyka naszego wielkiego kompozytora, gdyby Chopin był skrzypkiem.

  Zaprezentowali projekt muzyczny "Skrzypce Chopina". Trzeba przyznać, że te autorskie aranżacje były świetne i z ogromnym uznaniem zostały przyjęte przez sannicką publiczność. Swobodne improwizacje mazurków czy nokturnów pokazały, że kompozycje Chopina brzmią doskonale zarówno na fortepianie, jak i w wersji skrzypcowej.

  Gorąco przyjęta została również znana aktorka Barbara Bursztynowicz. Zaprezentowała polską poezję, poczynając od twórczości Jana Kochanowskiego, poprzez Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Norwida, Juliana Tuwima, a kończąc na Halinie Poświatowskiej i Wisławie Szymborskiej.

    Wernisaż wystawy Michała Godlewskiego (z kwiatami)
  ECA w Sannikach
  Popołudnie z przesympatycznymi artystami zakończyło otwarcie wystawy malarstwa Michała Godlewskiego, zatytułowanej "Pejzaż okoliczny".

  Malarz urodził się w Świniarach, miejscowości położonej między Sokołowem Podlaskim, Węgrowem a Siedlcami. Stamtąd pochodzi też Ludomir Benedyktowicz, malarz i literat, powstaniec styczniowy, który w powstaniu stracił obie ręce. - Jest on dla mnie wzorem, bo mimo kalectwa realizował swoje cele - mówił M. Godlewski.

  Pan Michał sam jest ciekawą osobą - oprócz malarstwa, ma jeszcze wiele innych pasji, bardziej i mniej przyziemnych. Interesuje się m.in. złotnictwem, szeroko pojętą sztuką, fotografią, sztukami walki, podróżami.

  Europejskie Centrum Artystyczne i Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach zapraszają na kolejne dwa spotkania. 21 czerwca o godz. 17 wystąpi młodzież z III LO w Płocku ze spektaklem przygotowanym z okazji 100. urodzin Jeremiego Przybory, a tydzień później w muszli koncertowej sannickiego parku odbędzie się koncert z cyklu "Smaki Muzyki". Zagra formacja Tango Stan Quintet. Na obie imprezy wstęp wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół