• facebook
 • rss
 • Koncertowo w izbie

  mm, nap

  dodane 03.07.2015 11:41

  W rodzinnym domu Maklakiewiczów w Mszczonowie znów zabrzmiała muzyka.

  Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy w Izbie pamięci Rodziny Maklakiewiczów prowadzone są zajęcia umuzykalniające. Projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczął się w lutym tego roku. Jednostką samorządową, która jest odpowiedzialna za jego realizację, jest Gminne Centrum Informacji. W lekcjach odbywających się w domu najsłynniejszego rodu Mszczonowa, który od zawsze rozbrzmiewał muzyką, uczestniczy przeszło 50 osób.

  Kursanci w krótkim okresie zdobyli  umiejętności, które pozwoliły im wziąć udział w pierwszym oficjalnym koncercie. Pierwszy występ odbył się przed miejscowymi pasjonatami muzyki oraz krewnymi i znajomymi. Uczestniczyło w nim 27 adeptów zajęć umuzykalniających. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali grę na: gitarze, pianinie, keyboardzie, akordeonie, perkusji, saksofonie i dzwonkach chromatycznych. Najmłodszy z występujących miał 5 lat. Koncert poprowadziła Dagmara Bednarek. Publiczność, artystów, a także gościa honorowego - przewodniczącą gminnej Komisji Oświaty Barbarę Gryglewską - oficjalnie powitała dyrektor GCI Beata Sznajder. Koncert zakończony został gościnnym występem rodzeństwa Aleksandry i Bartłomieja Marczaków z Osuchowa.

  Kolejny koncert, w którym wystąpią uczestnicy projektu, odbędzie się w okresie bożonarodzeniowym (kolędy i pastorałki). Wówczas salą koncertową będzie kościół pw. Świętego Jana Chrzciciela, w którym przed laty senior rodu Maklakiewiczów był organistą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół