• facebook
 • rss
 • Obietnice pani premier

  mk /premier.gov.pl

  dodane 13.07.2015 22:55

  Wizyta Ewy Kopacz w Łódzkiem. W Skierniewicach powstanie Narodowe Centrum Ogrodnictwa?

  Szefowa polskiego rządu kontynuuje podróż pociągiem po Polsce. W poniedziałek 13 lipca przed południem dotarła do Skierniewic. Odwiedziła Instytut Ogrodnictwa. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedziała utworzenie na bazie instytutu Narodowego Centrum Ogrodnictwa. Byłoby to zgodne z oczekiwaniami szefostwa instytucji, której podwaliny w latach 50. ub. wieku stworzył prof. Szczepan Pieniążek. Dziś, żeby instytut był konkurencyjny, potrzebuje solidnego wsparcia finansowanego.

  - Instytut Ogrodnictwa to wyjątkowe miejsce. Może się pochwalić dużą popularnością, nie tylko w Europie, ale i na świecie - mówiła premier i zapowiedziała, że podczas wtorkowego wyjazdowego posiedzenia Rady Ministrów w Łodzi rząd przyjmie dwa wieloletnie programy związane z ogrodnictwem za 143 mln zł, z czego część trafi do Skierniewic. Podczas tego posiedzenia prawdopodobnie zostanie ogłoszony Krajowy Program Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. W jego ramach ma być wybudowana m.in. trasa S14, czyli zachodnia obwodnica Łodzi.

  Po południu premier Kopacz była już w Łodzi. Spotkała się z ekspertami ds. polityki zdrowotnej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Oprócz szefostwa łódzkiej placówki, w spotkaniu uczestniczyły władze Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Według E. Kopacz, oba centra mogą liczyć na rządowe dofinansowanie. Warunkiem jest wprowadzenie planu naprawczego. Pieniądze mają być przekazane jeszcze w tym roku.

  Premier Kopacz wspólnie z wicepremierami Tomaszem Siemoniakiem i Januszem Piechocińskim odwiedzili Wojskowe Zakłady Lotnicze. Zdaniem szefowej rządu, ostatnie decyzje dotyczące zakupów śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii korzystnie odbiją się na sytuacji firmy, która i tak jest dobra, czego dowodem jest prawie 30-milionowy zysk netto w 2014 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół